Altın Almak İsteyenler Geç Kalmadı! Düşecek O Seviyeden Alım Fırsatı Verecek Analizi

Altın almak isteyenler fiyatları yakından takip ediyorlar. Peki altın almak isteyenler geç mi kaldı? Altın fiyatları düşecek mi? Piyasa uzmanı altın fiyatlarının geleceğini yorumladı.

Finans 03.11.2021 - 17:05 03.11.2021 - 17:25 Mustafa KARAGÖZ

Altın fiyatlarının dolar kurunun yükselmesiyle yakaladığı yükselme eğiliminin devam ediyor olması ve altının her daim güvenli liman olarak görülmesi son dönemin yatırım araçları arasında ilk sıralara çıkmasına neden oldu. Parası, birikimi olanlar altın için araştırma halinde olurken Yatırım Danışmanı Üzeyir Doğan açıklamalarda bulundu. 

YATIRIM DANIŞMANI ÜZEYR DOĞAN RAKAM VERDİ "510 TL'DEN ALIM FIRSATI"

Yatırım Danışmanı Üzeyir Doğan, Yeni Akit'te yer alan haberde altın fiyatlarının geleceğini el aldı. 

Yatırım Danışmanı Üzeyir Doğan katıldığı televizyon programı yapmış olduğu konuşmasında küresel piyasalarda altın rakamlarını değerlendirdi. ONS altın üzerinden yorumlar yapan Doğan gün içinde durumun farklı olabileceğini söyledi. Ons altının bir süredir 1800 dolar bandının altında olduğunu ifade eden Doğan, bu rakamın FED kararlarıyla birlikte bir miktar daha düşebileceğini söyledi. A

lınacak kararların etkilerine dair de görüşlerini açıklayan Doğan "Varlık Alım Programı'nın azaltılması ve bununla ilgili sürecin, hızın ortaya çıkması altın fiyatlarında biraz daha düşüş getirebilir. Çünkü ben bu sürecin ilk etapta Amerikan tahvil faizlerinde yükselişe dolarda da değerlenmeye sebebiyet vereceği görüşündeyim. Bunun da altının ons fiyatlarını biraz daha baskılayabileceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

Üzeyir Doğan konuşmasının devamında altın fiyatlarının 2022'de yükselmesini beklediğini ifade ederek altın almak isteyenler için çok cazip fiyatların görülebileceğini söyledi. Yatırım Danışmanı Üzeyir Doğan altın alımları için 510 TL ile 520 TL seviyelerini alım fırsatı olarak gösterdi. 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair yapılan değerlendirme, analiz ve yorumlar haber amacıyla paylaşılmış olup yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@