Altın İçin Mart Rallisi Yorumu Yapan Tunç Şatıroğlu Ons Ve Gram Altın Fiyat Tahminleriyle Heyecanlandırdı!

Ünlü Ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan son dakika altın yorumu geldi. Ons altın için yükseliş trendi beklentisini duyuran Tunç Şatıroğlu ons ve gram altın tahminleriyle altını olanları heyecanlandırdı.

Altın İçin Mart Rallisi Yorumu Yapan Tunç Şatıroğlu Ons Ve Gram Altın Fiyat Tahminleriyle Heyecanlandırdı!

Türkiye'de piyasalarda hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. Çok yakından takip edilen piyasalardan birisi de altın piyasası oldu. Dolar kurundaki son günlerdeki sert düşüşler insanların altın piyasasına olan ilgilerini çok daha fazla arttırdı. Bu noktada ise altın ve para piyasalarına hakim ekonomistlerin analizleri önem kazanmaya başladı.

Yapmış olduğu finansal analizlerle yüksek isabet oranı olan ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan yeni bir altın analizi geldi. Altın fiyatlarındaki değişimlerin ne yönde olabileceğine dair beklentilerini açıklayan Tunç Şatıroğlu altın fiyat tahminlerinde de bulundu. Ayrıca altın yatırımı yapmak isteyenlerin ne şekilde hareket edebileceklerine dair değerlendirme yapan Tunç Şatıroğlu yine altın piyasasında gündem belirleyecek bir yorum yayınladı.

DOLAR KURU YÜKSELİR Mİ?

Dolar kurunun şu anda en temel ekonomik mesele haline geldiğini söyleyen Tunç Şatıroğlu, "Piyasalarda en kritik gelişme dolar kurundaki fiyat değişimleri olmaya devam ediyor. Altın fiyatlarında da bu durum etkisini gösterecektir. Önümüzdeki haftadan itibaren işin şekli belli olacak. Şu ana kadar düşüş devam ediyor ve durulma işaretleri geliyor. Bu durgunluğun ardından da yükselişler olacaktır. Ancak sert yükselişler beklemiyorum." dedi.

altın yorumları-3

ONS ALTIN İÇİN 1.960 DOLAR ÖNGÖRÜSÜ

Ons altın için de bir değerlendirme yapan Tunç Şatıroğlu, "Ons altına gelecek olursak çok önemli bir detay var ve bu gram altın yatırımı olanları da ilgilendiriyor. Ons altında hareketli ortalama güzel işaretler veriyor. 1.805 Dolar üzerinde kapatma meydana gelirse bu benim için yükselişler başlamış demektir. Peki ondan sonra ne olabilir? Yeni yılla beraber ons altın 1.820 Dolar seviyesini aşabilirse o zaman çok farklı bir süreç bizi bekliyor demektir. Ondan sonra ons altın 1.877 Dolar seviyesini hedef olarak seçecek. oradan da ons altın 1.960 Dolar seviyesine doğru hareket eder. Ons altın için çok kritik 2 haftalık bir süreç var." ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN ALINIR MI?

Gram altın konusunda merak uyardıran bir yorumda bulunan Tunç Şatıroğlu, "Gram altına gelecek olursak 642 TL seviyesi çok önemli olacak. Dolar kurunda belki geri çekilmelerle beraber gram altın da düşebilir. 600 TL seviyelerine doğru yaklaşabilir. Ancak ben gram altının 642 TL seviyelerinde tutunmasını beklerim. Ancak burada çok farklı bir ayrıntı devreye giriyor. Eğer ons altında beklediğimiz yükseliş trendi başlıyorsa ve dolar kurunda da bir yerde yataylaşma gerçekleşiyorsa o zaman gram altın al fırsatı vermeye başlamış demektir. Elinde Türk lirası olanlar faize para yatırmak istemiyorlarsa gram altın almayı düşünebilecekler. Çünkü ons altın yükselecek ve dolar kurunda da geri çekilmeler bir yerde son bulmuş olacak. Gram altın bu düşünceyle önemli bir yatırım imkanı verecektir." şeklinde konuştu.

tunç şatıroğlu altın tahmini

ALTIN İÇİN MART RALLİSİ OLACAK MI?

Altın fiyatları için bir süre önce ralli beklentisini açıkladığını hatırlatan Tunç Şatıroğlu, "Daha önce altın fiyatları için bir Mart rallisi tahmininde bulunmuştum. Ancak bu süreçte devreye omicron varyantının endişeleri ile FED'in faiz artırımına dair işaretleri girdi. Bunlar bir belirsizlik oluşturmaya başlamıştı. Şimdi omicron varyantı için iyi haberler geliyor ve onun yarattığı belirsizlik devreden çıkabilir. FED'in faiz artırımı ihtimallerine karşı da pozisyon alınabilirse altın fiyatları için ralli beklentimiz gerçekleşebilir. Ancak şu anda direkt şu tarihte diyeceğimiz bir yükseliş trendinden bahsedemeyiz." dedi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomiste ait olup yalnızca bilgilendirme maksadıyla kullanılmıştır. Burada yer alan yorumlarla yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

SONRAKİ HABER