Altın Kahini Düşüş, Yükseliş Tarihi Verdi! İslam Memiş Tutamazlar Diyerek Gram Altının 1.450 TL Olacağı Tarihi Açıkladı

Başarılı tahminleri ile adından söz ettiren İslam Memiş son dolar, gümüş ve altın yorumu ile yine büyük bir çıkışa imza attı. Altın düşer mi, gram altın 1000 TL olur mu, bin lirayı aşar mı, ne olur?

Finans 17.02.2022 - 16:35 17.02.2022 - 16:37 Gülcan Özer

Merkez Bankası faiz kararı öncesinde piyasalara yönelik değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, TCMB faiz kararını doğru tahmin ederken yeni gram altın tahmini içinde rakamını güncelledi. Yapmış olduğu başarılı altın tahminleri ve nokta atışları ile kendisine son derece geniş bir takipçi kitlesi edinen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son altın tahmini ile yine büyük yankı uyandırdı. 

Altında alım fırsatı kovalayan yatırımcılar için altın fiyatlarında 2 haftalık sert bir düşüş etkisi beklediğini belirten İslam Memiş bu alım fırsatının ardından ise altın fiyatlarında yükseliş yaşanacağını söyledi. 2022 yıl sonu gram altın tahmini ne kadar, kaç TL, altın fiyatları yükselir mi, ne olur, altın ne zaman düşecek, yeniden 1.000 TL olur mu, bin lirayı aşar mı, altına yatırım yapılır mı, gümüş mü altın mı almalı?

İSLAM MEMİŞ SON ALTIN YORUMU: ALTINDA ALIM FIRSATI OLUR MU?

Altın fiyatları hakkında yeni tahminlerini açıklayan İslam Memiş "Son alım fırsatını vermeden yıl içinde öngördüğüm yükselişin başlamasını beklemiyorum. Ancak zaman daraldı. 1-2 hafta içindeki geri çekilmeli son düşüş olarak göreceğim" diyerek önümüzdeki 2 hafta içerisinde altın fiyatlarında düşüş beklediğini söyledi. 

islam memiş altın tahmini-2

2022 YIL SONU ALTIN TAHMİNİ! ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ, NE ZAMAN YÜKSELİR?

Altın fiyatlarında yaşanacak sert düşüşün ardından rekor yükseliş rallisi yaşanacağını belirten İslam Memiş "Her ne kadar faiz artırım sürecini başlatsa da enflasyon süreci çok sancılı olacak. 2021’de manipüle edilen emtiaları 2022’de tutamazlar" diyerek başka yalanın kalmadığını söyledi. İslam Memiş altın tahmini olarak ise ons altın için 2 bin 150 dolar, gram altın yıl sonu fiyat tahmini olarak ise 1.450 TL rakamını açıkladı. 

islam memiş gram altın

GÜMÜŞ MÜ ALTIN MI DAHA KARLI 2022? GÜMÜŞE Mİ, ALTINA MI YATIRIM YAPMAK DAHA MANTIKLI?

Gümüş fiyatı için de tahmin yapan İslam Memiş "Özellikle gümüşün 2022’de yine altına kıyasla daha fazla değerleneceği öngörümü anımsatmak isterim. Gümüşün 2022’de altını tahtından eden bir fiyatlama ile yılı tamamlamasını bekliyorum" dedi. Ons gümüş tahmini 40 dolar, 2022 yıl sonu gram gümüş tahmini ise 20 TL olarak açıkladı.

NOT: Burada yer alan açıklamalar İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@