Altın Satıp Bitcoin Alan Ünlü Milyarderden Rekor Kazanç!

Uluslararası finans firması Jefferies'in CEO'su Christopher Wood'un altın satarak Bitcoin yatırımı yaptığı ortaya çıktı. Altın mı yoksa Bitcoin mi daha çok kar getiriyor? 

Finans 05.11.2021 - 01:42 05.11.2021 - 01:42 Engin Uzunoğlu

Dünya finans piyasalarında yatırımcıların varlıklarını ne şekilde değerlendirdikleri büyük bir merak konusu oluyor. İnsanlar yatırımlarını genellikle güvenli limanlarda tutmak istiyorlar. Özellikle ekonomik gerilemelerin yaşandığı bu dönemlerde güvenli liman imkanı veren piyasalar ön plana çıkıyorlar. Uzun yıllardır güvenli liman olarak değerlendirilen altın piyasasının ise tahtı iyice sallandı. 

ALTIN SATIP BİTCOİN ALDI!

Uluslararası finans kuruluşu Jefferies'in CEO'su Christopher Wood tarafından altın yatırımları hakkında şok eden bir hareket meydana geldi.  Christopher Wood sahibi olduğu altınların yüzde 5'ini satarak Bitcoin'e yatırım yaptı. Altın piyasasında büyük yatırımcıların vazgeçme eğilimine girmesi sarı metalin tahtını salladı. Artık yatırımcılar varlıklarını korumak için altın piyasasına sığınmaktan vazgeçmeye başladılar.

Jefferies firmasının 440 milyar dolar değerinde bir varlığa sahip olduğu biliniyor. Bu varlığın yüzde 5'lik kısmı ile uzunca bir süre önce Bitcoin satın alındı. Bitcoin henüz 22 Bin Dolar olduğu sırada yatırım yapan  Christopher Wood çok büyük bir kazancın da kapısını aralamış oldu. Varlığını korurken kazanç da elde eden  Christopher Wood bu şekilde yüksek enflasyon karşısında herhangi bir olumsuzluk da yaşamadı. 

AYLAR ÖNCESİNDEN AÇIKLAMIŞTI!

Christopher Wood tarafından geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin lehine açıklamalar yapılmıştı. Küresel piyasalarda parasal gevşemelere dikkat çeken  Christopher Wood, Bitcoin için boğa koşusu olacağını düşündüğünü dile getirmişti. Tüm bunların yanında Bitcoin'in kurumlar için yatırım yapılabilir bir varlık haline geldiğini belirtmişti. 

YÜZDE 114 DEĞER KAZANDI

Christopher Wood'un CEO'su olduğu Jefferies'in altın satarak bitcoin satın almasına dair kazanç oranları da ortaya çıktı. Buna göre küresel finans kuruluşu Bitcoin yatırımı yaptıktan sonra Bitcoin yüzde 114 oranında artış kaydetti. Altın fiyatları ise aynı dönemde yüzde 6,43 oranında değer kaybetti.  Christopher Wood yaptığı yatırım hamlesi ile dünya finans piyasalarına da çok önemli bir mesaj vermiş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@