Altında Yeni Ralli Sinyalleri! Gram ve Çeyrek Altın Fiyatı Uçuşa Geçti, Direnç Noktası Kırıldı

13 Ekim 2021 altın fiyatları listesi açıklandı. Gram altın ve çeyrek altının fiyatı yükselişini yeni güne de taşıdı. Yarım, gram altın fiyatı ne kadar, çeyrek altın kaç TL, 22 ayar altının gram fiyatı

Finans 13.10.2021 - 09:17 13.10.2021 - 09:25 Gülcan Özer

Piyasalarda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile sürerken altın fiyatları düşüşe son vererek yükselişe geçmişti. Altında yükseliş bugüne de taşınırken hem dış piyasada ons altının fiyatı hem de iç piyasada gram ve çeyrek altının fiyatı yükseldi. 

Bir süredir Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yapılacak olan varlık alımı açıklaması nedeni ile baskı altında olan altın fiyatları bu baskıyı kırmayı başardı ve düştüğünden daha hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı yükselirken iç piyasada dolar kurundan da destek bulan gram altında hızlı bir yükseliş yaşandı. 

GRAM ALTINDA YENİ YÜKSELİŞ VE RALLİ KOKUSU MU?

2020 senesinde pandemi nedeni ile rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları yıl sonuna doğru düşüşe geçmiş, 2021 senesine yapılan kötü başlangıcın ardından yoğun dalgalı bir süreç yaşanmıştı. Çok sert düşüş ve yükselişler yaşayan altın fiyatları yatırımcısını yoğun strese sokarken altın almak isteyenler ve altın borcu olanlar da dalgalı dönemde alım için fırsat bulmakta zorlanmıştı. Ekonomistlerin altın tahminleri de yaşanan ekonomik gelişmeler ve pandeminin seyrine göre sürekli olarak  değişkenlik göstermişti. 

13-ekim-altın-fiyatları-listesi

BUGÜN 1 GRAM ALTIN KAÇ TL, ÇEYREK ALTININ FİYATI NE KADAR OLDU?

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1762 dolar seviyesine kadar yükselirken iç piyasada dolar kurundan da destek bulan gram altında yükseliş daha sert oldu. Gram altının alış fiyatı 511,90 TL satış fiyatı ise 511,99 TL olurken çeyrek altının fiyatı ise 844 liraya yükseldi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@