Altındağ Türk-İş Blokları Kentsel Dönüşüm Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Ankara'nın Altındağ ilçesinde uzun bir süredir başlaması beklenen Türk-İş Blokları'nda kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM 18.06.2021 - 04:00 18.06.2021 - 04:00

Ankara'nın Altındağ ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Altındağ Belediyesi tarafından üzerinde bir süredir çalışılan Türk-İş Blokları kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilk kazma vuruldu.

ALTINDAĞ TÜRK-İŞ BLOKLARI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı yaşanan gelişme üzerine bir açıklama yaparak, “Altındağ ilçemizde çok kapsamlı dönüşümlere devam ediyoruz. Yalnızca bir mahallede kentsel dönüşüm projeleri yapmıyoruz. Bir bölgede yıkımlar yapılırken bir başka bölgede molozlar kaldırılıyor ve bir başka bölgede de inşaatlar sürüyor. Deprem riski karşısında insanlarımızı hak ettikleri güvenli ve modern evlerinde rahat ettirip Altındağ'a çok farklı bir görünüm kazandırmak istiyoruz.” dedi.

Türk_iş Bölgesi kentsel dönüşüm çalışması hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Asım Balcı, “Bahsi geçen bölgede müteahhitlerle vatandaşlarımız arasında anlaşma sağlandı ve ilk kazmanın vurulmasına dair mutluluğu hep beraber yaşadık. Artık orada ayakta güçlükle duran, bir deprem olsa çok sayıda vatandaşımızı kaybedeceğimiz binalar olmayacak. Biz de bu klentsel dönüşüm projesinin yapımında üzerimize düşeni yapıyoruz. Açılması gereken yeni yollar için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tüm bu gelişmeler vatandaşlarımızı oldukça memnun etti. Bölgede anlaşma sağlamayan hak sahibi vatandaşlarımız var. onlar da ne kadar hızlı anlaşma yaparlarsa o kadar hızlı bir şekilde yeni konutlar yükselir.” ifadelerini kullandı. 

EN KISA SÜREDE KONUTLAR TESLİM EDİLECEK

Türk-İş Blokları kentsel dönüşüm projesi hakkında daha önce söz verdiğini söyleyen Asım Balcı, “Göreve gelmeden önce ben vatandaşlarımıza bu kentsel dönüşüm projesindeki sorunları çözüp hak sahiplerine modern ve dayanıklı konutlar teslim edileceğine dair söz vermiştir. Bugün bu sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşımıza mahcup olmadık. Kısa sürede sorunları aşıp çalışmalara başladık. Yine söz veriyorum ve en kısa süred ebu konutların inşasını tamamlayıp hak sahiplerine teslim edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@