Altını Olup Üzülenler! Sevindiren Rekor Tahmini Geldi Yılsonu Gram Altın Fiyatını Açıkladı

Ekonomist İslam Memiş altın fiyatlarında yaşanan düşüşün kalıcı olmayacağını altının yılsonuna doğru yükseleceğini öngördü. Memiş altın fiyatları için 580 TL rakamını hedef gösterdi.

Finans 04.09.2021 - 06:19 04.09.2021 - 06:19 Mustafa KARAGÖZ

Altını olanlar veya elinde altın olup bozdurmayı düşünenler için İslam Memiş yeni değerlendirmelerde bulundu. Kendi sosyal medya hesabı üzerinden piyasa analizinde bulunan İslam Memiş yapmış olduğu açıklamasında altının yılsonuna doğru yükseleceğini öngördü. 

DOLAR KURU 8.10 TL'YE KADAR GEVŞEYEBİLİR

İslam Memiş altın ve dolar kuruna dair değerlendirmelerine başlarken FED'den gelecek kararları ele aldı. Gram altın ve Dolar/Altın ile işlem yapanlara iki önemli uyarısı olduğunu söyleyen İslam Memiş, FED'in varlık artırımı kararının bu grubun tamamını ilgilendirdiğini söyledi.

Elinde altın bulunduran yatırımcıların yavaş yabaş dolar pozisyonuna hazırlık yapabileceği uyarısında bulunan Memiş altın için beklentilerini açıkladı. İslam Memiş altın fiyatlarının geleceğine dair "Altının Ons fiyatında yukarı yönlü ralliler beklentim sürüyor. Yıl sonuna kadar 1835, 1880, 1890 dolar üstünde rakamları görme olasılığımız çok. Yüksek enflasyonun olduğu her yerde altın her zaman değer artışını sürdürür." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında dolar kurunun TL karşısında 8.10 TL'ye kadar geri çekilebileceğini ifade eden Memiş, bu geri çekilmeler ile birlikte altının gram fiyatının 480 TL'ye kadar düşebileceğini söyledi.

Yılsonunda altında nasıl bir görünüm beklediğine ilişkin ise İslam Memiş "Bu konumda gram altın alınabilir. Çünkü yıl sonuna kadar Gram altında yükselişin 520, 540 ve 580 zirvesini test etmesi söz konusu. Bugünkü ekonomik tabloda yaşanan düşüşlerin kalıcı olmayacağı göz alındığında gram altın yatırımcısı için iyi alım fırsatları sunuyor." analizinde bulundu. 

Elinde altın olanlar için de bir uyarıda bulunan ekonomist İslam Memiş acele karar verilmemesi gerektiğini yeni rekorların gelebileceğini söyledi. 

EDİTÖR NOTU:Altın ve dolar fiyatlarında dair değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@