Araç Sahiplerini Sarsan Haber! 2021'in Son, Yeni Yılın İlk Benzin ve Motorin Zammı Yolda!

Araç sahipleri doların düşmesiyle akaryakıt fiyatlarında indirim beklerken zam haberiyle karşı karşıya kaldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası yeni zam haberini paylaştı.

Finans 30.12.2021 - 15:15 30.12.2021 - 15:16 Büşra Uluşen

Dolar kurunun hızla yükselmesi akaryakıt sektörünü de etkiliyor. Geçtiğimiz günlerde dolardaki artış nedeniyle benzin, otogaz ve motorinde büyük zamlar yapılmış, vatandaşlar akaryakıt istasyonlarında kuyruk oluşturmuşlardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki hafta yaptığı konuşma sonrasında önce dolar düşmüş, sonra da aynı gece akaryakıta yapılması planlanan zam kararı iptal edilmişti. Daha sonra akaryakıta çeşitli indirimler yapılmıştı ancak bu indirim ÖTV'den düşülerek pompaya yansıtılmamıştı. 

benzin zam

Bu Gece Yarısından İtibaren Yeni Zam!

Dolar düştükten sonra araç kullanıcıları indirim haberi beklerken gelen zam haberiyle adeta yıkıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası sosyal medya hesabı üzerinden benzin ve motorine yapılacak zammı halka duyurdu.

Sendikanın açıklamasına göre, benzine bu gece yarısı motorine ise yarın gece yarısından itibaren zam yapılacağı iddia edildi. Zam haberi kapsamında benzinde 68 kuruş, motorinde de 1 liralık zamların pompa fiyatlarına yansıyacağı bekleniyor. 

Böylece akaryakıt fiyatlarına yılın son ve yeni yılın ilk zamları yapılmış oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@