Arsa alıp müteahhitle anlaşmak isteyenlere 120 ay vadeli nakit destek

Bankalardan arsa kredisi çekerek toprak yatırımı yapmak isteyenlere hangi bankalar, hangi fırsatları sunuyorlar? En uzun vade avantajına sahip banka hangisi işte o listeler.

Finans 09.05.2022 - 14:08 09.05.2022 - 14:08 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Arsa yatırımı yapmak isteyenlerin sayısı artıyor. En güvenli yatırım araçlarından olan arsalar için son dönemlerde çok büyük fırsatlarda oluşmaya başladı. 

Konut sektörünün arsa arayışları ve müteahhitle anlaşma sağlanması sonucu çok önemli fırsatlar elde edilen arsa yatırımını krediyle yapmakta mümkün. Kamu bankaları ve özel bankalar arsa kredisi, katılım bankaları gayrimenkul finansmanı ile müşterilerine nakit destek sağlıyorlar. 

ARSA ALMAK İSTEYENLERE BANKALARIN KREDİ SEÇENEKLERİ

Arsa almak isteyenler kamu bankalarından en fazla 5 yıl geri ödeme süreciyle arsa kredisi çekebilirler. Özel bankalar ise müşterilerine 120 ay vadeli arsa kredisi sağlıyorlar. Faizsiz kredi çekmek isteyenler ise katılım bankalarından faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında finansman kullanabilecekler. 

Her banka kendisine özel kullanım detayları ile müşterilerine arsa finansmanı sağlıyor. Yüzed 100, yüzde 75, yüzde 50 limitle kullanılabilecek kredi ve finansmanlar için ise faiz ve kar payı oranları değişmektedir. 

Kişiye özel faiz oranını öğrenmeniz gerekmekte.

Yatırım amacıyla alınacak olan arsalara kullanılacak çekilecek kredi ve finansman oranları kişiye özel değişmekte. Her banka güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları üzerinden müşterilerine gayrimenkul kredisi sağlamaktalar. Ancak müşterilere sunulan oranları öğrenmek için bankanın müşteri hizmetleri, online bankacılık işlemleri veya şubelerine gitmek gerek. Her banka her müşterisi için ayrı ayrı faiz oranıyla kredi sağlarlar. 

120 AYA KADAR VADE FIRSATI VAR

Şekerbank üzerinden arsa kredisi çekecek olanlar 120 aya kadar vade olanaklarından faydalanabilirler. Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında Kuveyt Türk ve Albaraka Türk Katılım Bankası 60 ay vadeli finansman sağlıyorlar. Türkiye Finans Katılım Bankası ise imarlı arsalar için 84 ay vadeli finansman veriyor. Kamu bankalarında ise Vakıfbank 60 ay vadeli, Ziraat Bankası 36 ay vadeli arsa kredisi veriyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@