Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2022 Zam Görüşmeleri İçin Ne Zaman Toplanacak Açıklandı!

2022 asgari ücret zammı için beklenen kritik toplantı tarihi açıklandı. Yeni asgari ücret 2022 ne zaman belli olacak, ne kadar olacak, ne zaman açıklanacak, tespit komisyonu toplantısı tarihi belli mi

Finans 25.11.2021 - 11:18 25.11.2021 - 11:18 Gülcan Özer

Milyonlarca asgari ücretli çalışan ve ailesi tarafından büyük bir heyecanla beklenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2022 toplantı tarihi açıklandı! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından son dakika açıklaması ile duyurulan kritik tarih büyük bir merakla bekleniyordu. 

Basın mensuplarına beklenen asgari ücret zammı hakkında son dakika açıklamasında bulunan Bakan Vedat Bilgin, asgari ücrette açıklanacak olan rakam için uzlaşıya yakın olduklarını belirterek, bu sene asgari ücreti Aralık ayının 2. haftasına kadar ilan etmeyi planladıklarını belirtmişti. 

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU 2022 NE ZAMAN TOPLANACAK?

Asgari ücret 2022 zam görüşmeleri hakkında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin işçi ve işveren tarafının karşılıklı uzlaşı ile beklenen zam oranını bu sene erken duyaracağını söylemişti. Normal koşullar altında asgari ücret tespit komisyonu Aralık ayının 2. haftası içerisinde ilk toplantısını yaparken Aralık ayının 4. haftası içerisinde ise zam oranı ilan ediliyordu. 

Bakan Bilgin yapmış olduğu son dakika açıklaması ile "Asgari ücretin toplumu tatmin edecek, adalet duygusunu pekiştirecek bir seviyede olacağına inanıyorum. Türk-İş ile bu konuda uzlaşmaya yakınız" diyerek uzlaşı ile asgari ücret zammını erken açıklayacağını bir kere daha duyurdu. 

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantı tarihi için beklenen duyuruyu da yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, milyonlarca asgari ücretli çalışanı ilgilendiren zam oranının belirleneceği toplantının 1 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@