Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. Toplantısı Sonrası 2022 Maaşı İçin İşçi ve İşveren Tarafından Açıklanan İlk Rakamlar!

2022 asgari ücret zammı için düzenlenen asgari ücret tespit tespit komisyonu 3. tur toplantısı sona erdi. İşçi sendikası ve işveren sendikaları tarafından açıklanan rakamlar!

Finans 09.12.2021 - 13:30 09.12.2021 - 15:03 Gülcan Özer

7 milyon asgari ücretli çalışan ve ailesinin beklemiş olduğu 2022 asgari ücret zam oranı için bugün yeni toplantı gerçekleştirilmişti. 2022 yılında ödenecek olan zamlı asgari ücret rakamını belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı 3. tur görüşmeleri bugün saat 10:00'da başlamıştı. 

Bugün patronların ev sahipliğinde yapılan 3. tur toplantı TİSK tarafından gerçekleştirilirken saat 10:00 itibari ile başlayan toplantı az önce sona erdi. Toplantının ardından işçi sendikası Türk - İş, İşveren Sendikası TİSK ve Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder kameraların karşısına geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, kamuoyunun merakını giderecek açıklamalarda bulundu. 

2022 ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK, BELLİ OLDU MU?

Bugün yapılan 3. tur toplantıda da ne yazık ki işçi ve işveren kesimi uzlaşma sağlayamadı ve asgari ücret belli olmadı. 2022 yılında ödenecek olan asgari ücret maaşı için işveren tarafı ve işçi tarafı tekliflerini komisyona sunarken taraflar arasında bu toplantıda da beklenen uzlaşma sağlanamadı ve asgari ücret zam oranı için açıklanacak rakam 4. toplantıya kalmış oldu. 

2022 asgari ücret zam oranı belli oldu mu

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU 4. TOPLANTISI NE ZAMAN, ASGARİ ÜCRET HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

Düzenlenen 3. toplantıda da asgari ücret 2022 maaş zammı için beklenen uzlaşma sağlanamazken gözler 4. toplantıya çevrildi. İşçi sendikaları ve işveren sendikaları son toplantıda bir kere daha bir araya gelerek beklenen rakamı açıklayacak. Asgari ücret son toplantısı olacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantı tarihi henüz resmi olarak açıklanmazken söz konusu toplantının en erken 13 Aralık ve en geç 17 Aralık tarihleri arasında yapılması bekleniyor. 

asgari ücret ne zaman açıklanacak 9 aralık

İŞÇİ VE İŞVEREN SENDİKALARI ASGARİ GEÇİM TUTARI İÇİN RAKAMLARI AÇIKLANDI! İŞTE O RAKAMLAR...

Toplantı sonrasında kameraların karşısına geçen Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder "Parametreleri esas alarak belirli hesaplar yaptık. Bu 2 bin 979 lira ile 3 bin 567 lira arasında, eski formüle göre hesapladığımız zaman değişiyor. TİSK bu rakamı ortalama 3 bin 100 lira olarak daha uygun buluyor. Türk-iş bu rakamı, 3 bin 567 lirayı, 'ben daha farklı besin kaynakları ürünleri tercih ederim, bu da 3 bin 900'ün altına düşmez' diyor." diyerek ilk kez resmi ağızdan rakamları açıklamış oldu. Söz konusu hesaplamalar asgari ücret maaşı 2022 zammı için hesaplamalarda kullanılan en önemli veriler arasında yer alıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@