Asgari ücrete ara zam yükleniyor! AK Parti'den heyecanlandıran ikinci açıklama

Asgari ücrete zam konusunda AK Parti'den yeni açıklama geldi. Yüksek enflasyon oranlarına vurgu yapılan açıklamada, vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceği söylendi.

Finans 09.05.2022 - 10:59 09.05.2022 - 11:01 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Türkiye'nin en kalabalık çalışan grubu olan asgari ücretlilerin son enflasyon oranları ile birlikte Ocak ayında aldıkları 1425 TL'lik zam erimiş oldu. Maaşların erimesi, temel ürünlerin çok artması ile zor bir süreçten geçen vatandaşlar için en önemli soru ise "Asgari ücrete Temmuz'da ara zam yapılacak mı?" oluyor. Bu soruya son açıklama ise AK Parti'den geldi.

AK PARTİ'DEN YÜKSEK ENFLASYON VE ASGARİ ÜCRETE ZAM AÇIKLAMASI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz asgari ücret konusunda açıklamalada bulundu. Kanal 7 TV'ye çıkan Cevdet Yılmaz burada gündemin önemli başlıklarını yorumladı. Siyasi gündemin nabzını tutan AK Partili isim daha sorna ise ekonomiye değindi. Enflasyon konusunda önümüzdeki süreçte neler yaşanabileceğini değerlendiren Yılmaz, yüksek enflasyon sürecinin biraz daha devam edeceğini ifade etti.

Konuşmasının devamında ise yüksek enflasyon oranları sonunda asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı hakkında konuşan AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz düzenleme sinyali verdi. Maaş düzenlemesi hakkında "Bir süre daha enflasyon ile yaşayacağız. Ama hükümetimiz bu enflasyon ile mücadele ederken bir yandan da dar kesimlileri enflasyona ezdirmemeye çalışıyor. KDV indirimleri yapıldı, emekliye memura zamlar yapıldı. Şimdi yıl ortasında da zam yapılacağını duyuyoruz." dedi. 

AK PARTİ'DEN GELEN İKİNCİ AÇIKLAMA OLDU

Asgari ücrete zam yapılmasına ilişkin olağanüstü durum değerlendirmesi gelmişti. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in bu açıklamasından sonra zam sinyali verilen ikinci açıklama oldu. Asgari ücret hakkınsa kısa süre önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ değerlendirmelerde bulumuş ve "Gelen verilere göre enflasyon altında bir durum ortaya çıktığını görürsek müdahaleden kaçınmayız" demişti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@