Asgari Ücretlilere Özel Kredi Kampanyası! Halkbank 389 TL Taksitle 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Vermeye Başladı!

Türkiye'de milyonlarca asgari ücretli çalışanı heyecanlandıran kredi kampanyasının duyurusu yapıldı. Halkbank tarafından asgari ücretli çalışanlara ihtiyaç kredisi verilmeye başlandı. 

Finans 04.09.2021 - 18:40 04.09.2021 - 18:49 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de geçim sıkıntısını en kapsamlı bir şeklikde hisseden vatandaş grubu içerisinde asgari ücretle çalışanlar yer alıyor. Aylık net 2.825 TL maaş alan asgari ücretli çalışanlar hayat patalılığı altında ailelerinin geçimlerini temin edebilmek için yoğu bir çaba ortaya koyuyorlar. Nakit sıkışıklıkları üst seviyede olan bu vatandaşlar için ise ahtiyaç kredilerinin rolü hayati bir önem taşıyor 

Asgari ücretle özel sektörde çalışan vatandaşlara bankalar genellikle sadık müşteri gözüyle bakmıyorlar. İş garantileri şüpheli olan bu çalışanların ihtiyaç kredisi gibi bir kredi ürününü kullanmaları durumunda borçlarını aksatmadan ödeyebileceklerine çok ihtimal verilmiyor. Bu nedenle de vatandaşlar asgari ücretli olduklarını beyan ettiklerinde bankalardan ihtiyaç kredisi kullanma konusunda büyük sorunlar yaşıyorlar.

HALKBANK'TAN ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Asgari ücretli çalışan vatandaşlara bekledikleri müjdeli haberi Halkbank verdi. Halkbank tarafından yapılan kredi duyurusuna göre asgari ücretli olarak özel sektörde çalışan vatandaşlara ihtiyaç kredisi verilmeye başlandı. Bu kredi kampanyası ile asgari ücretli çalışanlar finansal sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm üretip talep ettikleri kredi tutarlarını hemen bankadan çekebilecekler. 

ESNEK ÖDEMELİ NAKİT DESTEĞİ!

Asgari ücreli çalışanlar için i,htiyaç kredisi vermeye başlayan Halkbank bu kredi ürününde müşterilere farklı imkanlar da sunuyor. Buna göre Halkbank'a ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan müşteriler kolay ödeme seçeneklerini de tercih edebiliyorlar. Bütçelerine göre kendilerine sunulan bir ödeme planını kabul eden müşteriler kredi geri ödemelerinde de sorun yaşamıyorlar. 

Halkbank'ın ilan ettiği ödeme yöntemleri ise şu şekilde:

-Aylık eşit taksitli
-3 ayda bir eşit taksitli 
-Artan taksitli 
-Azalan taksitli 
-Serbest ödemeli 

KREDİ FAİZİ BELLİ OLDU!

Halkbank'ın asgari ücretli çalışanlara verdiği ihtiyaç kredisinin faiz oranı da belli oldu. Buna görfe müşteriler bankadan ihtiyaç kredisi kullanırken aylık yüze 1,63 oranında bir kredi faizi ile karşılaşıyorlar. Bu kredi faizi diğer bankaların ihtiyaç kredisi faizleri ile karşılaştırıldığında ise ortalamanın altında kaldığı görülüyor. Bu da başlı başına bir avantaj oluyor. 

Halkbank bu kredi faizini asgari ücretli çalışanlara bir şartla veriyor. Buna göre bu faizden yararlanmak isteyen müşteriler Halkbank'tan en az kredi taksit tutarı kadar Açık hesap açtırmak, kredi kartı başvurusu yapmak, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermek,Hayat Sigortası yaptırmak internet/mobil/dialog üyeliklerinden en az birisini yaptırmak zorundalar. 

10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

halkbank asgari ücretlilere özel ihtiyaç kredisi hesaplaması

Halkbank'tan asgari ücretlilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,63 kredi faizi uygulanıyor. Bu kapsamda 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 389 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredisinin 36 aylık toplam maliyetinin ise 14.024 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@