Ayakları Yerden Kesen Kampanya! Ziraat Bankası 75 Bin TL Taşıt Kredisi İçin Kaç TL Taksit İstiyor?

Ziraat Bankası sıfır kilometre ve 5 yaşına kadar ikinci el araçlar için taşıt kredisi vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

Finans 18.01.2022 - 00:15 18.01.2022 - 00:15 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak isteyenler kendilerine taşıt finansmanı verebilecek bankaları ve bu bankaların taşıt kredisi maliyetlerini araştırmaya devam ediyorlar. Taşıt kredisi çekerek yeni bir otomobile sahip olmak isteyenler ÖTV indiriminin ardından maliyet hesaplamalarını daha ciddi bir şekilde yapmaya başladılar. Uygun faizle taşıt kredisi veren bankaların başında gelen Ziraat Bankası yoğun bir şekilde taşıt kredisi başvurusu alıyor. Peki Ziraat Bankası müşterileri hangi koşullarda taşıt kredisi çekebiliyorlar.

HANGİ ARAÇLAR İÇİN ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ VERİYOR?

Ziraat Bankası tarafından yapılan taşıt kredisi kampanyası açıklamasına göre tüm sıfır kilometre araçlar için bireysel müşterilere taşıt kredisi imkanı tanınıyor. Ayrıca bazı sınırlamalarla müşteriler ikinci el araçlar için de Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi alabiliyorlar. Eğer satın alınmak istenen otomobilin yaşı 5'ten büyük değilse bu ikinci el araçlar için de taşıt kredisi verilebiliyor.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRELERİ

Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası da taşıt kredisi verirken BDDK'nın azami vade sürelerini uyguluyor. Bundan dolayı Ziraat Bankası taşıt kredisi kullanan müşterilere en fazla 48 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Ancak satın alınmak otomobilin değerine göre bu azami vade süresi 36 aya, 24 aya ve 12 aya kadar inebiliyor. Bunun için satın alınmak istenen otomobil sıfır kilometreyse fatura değerine, ikinci el ise kasko değerine bakılıyor.

OTOMOBİLİN TEMİNATI İLE KREDİ VERİLİYOR

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası konusunda teminat bilgilendirmesi de yaptı. Buna göre satın alınacak otomobil üzerinde Ziraat Bankası lehine teminat tesis edilmesi ile taşıt kredisi veriliyor. Ancak Ziraat Bankası gerekli görmesi halinde ek teminat talep edilebileceğini de duyurdu. Bu ek teminat genellikle uygulanmıyor ama kredi geri ödememe riski olan müşteriler için geçerli olabiliyor.

75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

ziraat bankası taşıt kredisi hesaplama 75 bin lira

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulandığı bildirildi. Ziraat Bankası'ndan 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi kullananlar bankaya her ay 2.399 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 25 olarak açıklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@