Ayda 1.717 TL Taksit Ödeyenlere Yapı Kredi Bankası 100 Bin TL Konut Kredisi Veriyor

Konut satın almak isteyenler konut kredisi imkanlarını araştırırken güzel haberi Yapı Kredi Bankası verdi. Yapı Kredi Bankası aylık 1.717 TL taksitle 100 Bin TL konut kredisi veriyor. 

Finans 06.10.2021 - 20:51 06.10.2021 - 20:58 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarında meydana gelen yükselişler konut kredisi kullanımını neredeyse zorunlu hale getirdi. Konut kredisi imkanlarını araştıran vatandaşlara Yapı Kredi Bankası'nın cazip imkanlarla kredi imkanı sağlaması büyük bir sevinç yarattı. Peki Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyasının mali şartları nelerdir? Yapı Kredi Bankası hangi koşullarda müşterilerine konut finansmanı veriyor? 

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI

Yapı Kredi Bankası tarafından konut kredisi kampanyası için çok detaylı bir açıklama yapılarak konut kredisi çekmek isteyen müşteriler bilgilendirildi. Buna göre müşterilere 120 aya kadar vadeli konut finansmanı desteği veriliyor. 10 yıla kadar vadeyle verilen konut kredisi ile müşteriler hayallerini kurdukları evleri satın almak istediklerinde finansal destek elde etmiş oluyorlar. 

Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriler kredi verilirken bir yaş şartı aranıyor. Buna göre kullanılan konut kredisi vadesinin sonunda 70 yaşından büyük olacak olan müşterilere kredi imkanı verilmiyor. Bu müşteriler vade sonunda 70 yaşı geçmemiş şekilde kredi vadesini ayarlamaları gerekiyor. 

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre müşteriler konut kredisi çekmeleri halinde geri ödemeler konusunda da büyük bir kolaylık elde edebiliyorlar. Kendi gelirlerine göre planlama yapabilen müşteriler kredi taksitlerini belirledikleri dönemlerde ve tutarlarda yapabilecekler. Dileyen müşteriler ara ödeme yaparak da kredi geri ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Böylelikle geride kalan kredi taksitlerinin tutarları azaltılabilecek. İsteyen müşteriler ise diledikleri zaman kredi borçlarının tamamını ödeyerek kredi hesabını herhangi bir tazminata gerek olmadan kapatabilecekler.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriler ortak konut kredisi de kullanabilecekler. Yatırım amacıyla konut satın almak isteyenler ortak bir iekilde konut kredisi çekerek konut yatırımlarını gerçekleştirebilecekler.

YAPI KREDİ BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA 

yapı kredi konut kredisi-2

Yapı Kredi Bankası konut kredisi ile alakalı olarak maliyet hespalamalarını açıkladı. Buna göre müşterilere aylık yüzde 1,39 faizle konut kredisi veriliyor. 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.717 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 18,32 olarak açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@