Ayda 2.000 TL Taksit Ödeyerek İş Bankası'ndan Kaç TL Konut Kredisi Çekilebilir?

Ev sahibi olmak isteyenlere İş Bankası tarafından oldukça uygun maliyetlerle konut kredisi verilmeye devam ediliyor. Ayda 2.000 TL taksit ödeyerek ne kadar konut kredisi çekilebilir? 

Finans 18.11.2021 - 23:35 18.11.2021 - 23:35 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar finansman desteklerini araştırıyorlar. Bankalardan konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar yüksek tutarlı taksitler ile bu destekleri kullanmak istemiyorlar. Bunun için de farklı formüller üretebiliyorlar. Genellikle ev satın alırken vatandaşlar tüm konut bedelini kredi çekerek karşılamıyorlar. Birikimlerini bir araya getirdikten sonra eksik kalan kısmı konut kredisi kullanarak temin ediyorlar. Bu da makul kredi taksitlerini beraberinde getiriyor. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak son dönemlerde müşterilere önemli imkanlar sağlıyor. Banka tarafından yapılan konut kredisi kampanyası açıklamasına göre İş Bankası uygun faizlerle konut kredisi veriyor. Bu uygun faiz imkanını değerlendiren müşteriler makul taksitlerle konut kredisi çekebiliyorlar. Üstelik çeşitli ödeme kolaylıkları da müşterilere banka tarafından veriliyor. Müşteriler kendi bütçelerine uygun ödeme planlarını seçerek ev satın alırken büyük bir ödeme güçlüğü içerisine düşmemiş oluyorlar. 

NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyenler ne kadar konut kredisi kullanabileceklerini merak ediyorlar. Konut kredisi miktarının belirlenmesi hazırlanan ekspertiz raporuna göre değişiyor. Ekspertiz raporlarında satın alınmak istenen ev için bir ekspertiz değeri belirleniyor. Bu değer 500 Bin TL'nin altındaysa yüzde 90 oranında, 500 Bin TL'nin üzerindeyse yüzde 80 oranında kredilendirme yapılıyor. 

İŞ BANKASI 2.000 TL TAKSİTLE NE KADAR KONUT KREDİSİ VERİYOR?

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,38 oranında kredi faizi uygulanıyor. Ayda 2.000 TL taksit ödeyenler 120 ay vadeli 116 Bin TL konut kredisi kullanabiliyorlar. Bu kredi için müşteriler 10 yıl boyunca toplamda bankaya 240 Bin TL ödeme yapıyorlar.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyenler kredilerinin kaç günde çıkabileceğini merak ediyorlar. Konut kredisi başvurularını gerçekleştiren müşteriler için ön onay süreci başlıyor. Ön onay alındığında ekspertiz sürecine geçiliyor. Bu aşamada da satın alınmak istenen evin konut kredisine uygun olup olmadığı kontrol edilir. Tüm bu aşamalar 3-10 gün süre içerisinde tamamlanır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@