Ayda 600 TL Taksit Öderim Diyenlere İş Bankası Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Finansal açıdan zor durumda olan müşterilere İş Bankası tarafından uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi verilmeye devam ediliyor. İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

Finans 13.12.2021 - 18:08 13.12.2021 - 18:08 Engin Uzunoğlu

Yaşadıkları finansal sorunlara çözüm arayan vatandaşlar bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih ediyorlar.  Bu tercih yapılırken belirli maliyetleri karşılamak da insanlar tarafından göze alınıyor. Hayat pahalılığının zirveye çıktığı, geçim sıkıntısının insanları çaresiz bırakmaya başladığı, temel gıda maddelerinde fahiş fiyatların uygulandığı bir dönemde en küçük kredi maliyetinin büyük bir önemi var. Makul bir maliyetle ihtiyaç kredisi veren bankalar daha çok tercih ediliyor. Bu bankalardan birisi de İş Bankası oldu. İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYAININ MALİ KOŞULLARI NELERDİR?

İhtyiaç kredisi kullanmak için İş Bankası'nı tercih eden vatandaşlar belirli mali şartları da kabul etmek durumunda kalıyorlar. Bu mali şartlar içerisinde müşterilere avantaj sağlayan maddeler de bulunuyor. İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere kademeli azami vade süresi uygulanıyor. 

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere İş Bankası en fazla 50 Bin TL'ye kadar kredi verebiliyor. 50 Bin TL'nin üzerinde kredi miktarlarına ise İş Bankası en fazla 24 aya kadar vade uygulayabiliyor. Bu azami vade süreleri herhangi bir şekilde aşılamıyor. Kredi skoru ne olursa olsun azami vade sürelerine tüm müşteriler uymak durumunda kalıyorlar.

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere belirli kolaylıklar da sağlanıyor. İhtiyaç kredisi çeken müşteriler kredi geri ödeme planlarını kendi bütçelerine, kendi gelirlerindeki nakit akış periyotlarına göre belirleyebiliyorlar. Müşteriler aylık eşit taksitli olarak ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerini yapabiliyorlar. Ancak talep edilmesi durumunda esnek ödeme koşulları ile oluşturulmuş ihtiyaç kredisi geri ödeme planı da devreye sokulabiliyor.

600 TL TAKSİTLE NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,75 oranında kredi faizi uygulanıyor. Müşterler ayda en 600 TL kredi taksiti ödemeyi kabul ettiklerinde bankadan 15.050 TL ihtiyça kredisi çekebiliyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 21.600 TL oluyor.

iş bankası kredi hesaplaması

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin merak ettikleri bir husus da kredi başvurularını nasıl yapabilecekleri oluyor. Bu konuda İş Bankası tarafından müştrerilere büyük kolaylıklar sağlanıyor. Bankanın tüm kanalları üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabiliyor. İsteyen müşteriler banka şubelerinden, mobil bankacılıktan, internet bankacılığından veya ATM'ler üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@