Ayda 800 TL Taksitle Yapı Kredi Bankası'ndan 12 Ay, 24 Ay, 36 Ay Vadelerde Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekilir?

Yapı Kredi Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünen 12 ay, 24 ay ve 36 ay vadelerde kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Ayda 800 TL taksit ödeyerek ne kadar ihtiyaç kredisi çekilir?

Finans 26.01.2022 - 00:07 26.01.2022 - 00:07 Engin Uzunoğlu

Nakit ihtiyacı içerisinde olanlar içerisine girdikleri ekonomik aksamalardan çıkabilmek için bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünüyorlar. Bu nakit desteğini alarak finansal sorunlarını geçici olarak çözmek isteyenler kredi maliyetlerine dair kapsamlı araştırmalar yapıyorlar. Yapı Kredi Bankası da ihtiyaç kredisi maliyetleri merak edilen bankalar arasında yer alıyor. Peki Yapı Kredi Bankası'ndan hangi şartlarda ihtiyaç kredisi çekilebilir?

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI

Yapı Kredi Bankası tarafından düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanarak nakit desteği almak isteyenler kendilerine sunulan imkanların neler olduğunu araştırıyorlar. Yapı Kredi Bankası ihtiyça kredisi kampanyasına dair detaylı bilgilendirme yaparak müşterilerin hangi koşullarda ihtiyaç kredisi çekebileceklerini açıkladı.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının en önemli avantajı ilk 3 ay boyunca kullanılabilecek olan kredi taksit ertelemesi oluyor. Bu özelliğin bazı müşteriler için çok büyük bir önemi bulunuyor. Ekonomik sıkıntılar içerisinde kalan müşteriler bir anda kredi taksitlerinin içerisinde kalmak istemiyorlar. Onun yerine ihtiyaç kredisi çekip borçlarını çevrilebilecek seviyeye getirdikten sonra kredi taksitlerini ödemeye başlamayı tercih ediyorlar. Bundan dolayı da ilk 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi oldukça tercih ediliyor.

Yapı Kredi Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler belirli vade sürelerine uymak durumunda kalıyorlar. 50 Bin TL'nin altındaki kredilerde müşterilere en fazla 36 aya kadar vade yapılabiliyor. 50 Bin TL'nin üzerindeki vadelerde ise en fazla 24 ay vade imkanı kullanılıyor. Ancak 3 ay taksit erteleme imkanı kullanılırsa azami vade süreleri değişebiliyor. Öyle bir durumda ödemesiz geçen dönem toplam vade süresinden çıkarılıyor. 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi 33 ay, 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi 21 ay olarak hesaplanıyor. 

800 TL TAKSİTLE 12 AY, 24 AY, 36 AY VADELERDE ÇEKİLEBİLECEK İHTİYAÇ KREDİSİ MİKTARLARI

yapı kredi bankası ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

Yapı Kredi Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. Vade süresi boyunca her ay 800 TL kredi taksiti ödeyerek Yapı Kredi Bankası'ndan 12 ay vadede 7.717 TL, 24 ay vadede 12.808 TL ve 36 ay vadede 16.167 TL ihtiyaç kredisi çekilebilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@