Aylık 1.000 TL Taksitle Ev Sahibi Yapan 300 Bin TL Konut Kredisi Kampanyası Ziraat Bankası'nda!

Ziraat Bankası tarafından düzenlenen konut kredisi kampanyasına göre müşteriler 5 ortaklı konut kredisi kullanabiliyorlar. Ziraat Bankası ortak konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

Finans 28.07.2021 - 23:15 28.07.2021 - 23:24 Engin Uzunoğlu

Yeni bir konut satın almak isteyenlerin konut kredisi arayışları devam ediyor. Bazı vatandaşlar ise ortak bir şekilde ev satın almak istiyorlar. Ancak ortak konut alımlarında konut kredisi kullanımında bazen sorunlar yaşanabiliyor. 

Ortak satın alınacak olan konutlar için kullanılan konut kredilerinde kredi bir kişi üzerine çekildiği durumlarda kredi borcunun yasal sorumluluğu yalnızca bir kişi üzerinde oluyor. Konutun diğer ortaklarının ise herhangi bir sorumluluğu olmuyor. 

Güvene dayalı bu ilişki zaman zaman suistimal edilebiliyor. Ortaklar konut kredisi borcunu reddedebiliyorlar ve böyle bir durumda mağduriyetler yaşanabiliyor. Ziraat Bankası böyle bir durumda mağduriyetlerin oluşmaması adına farklı bir konut kredisi kampanyası düzenledi.

ziraat bankası ortak konut kredisi

ZİRAAT BANKASI ORTAK KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası'nın düzenlediği ortak konut kredisi kampanyası ile ev satın alımını ortak bir şekilde gerçekleştirecek olan vatandaşlarla hakkaniyetli bir hesaplamayla ev finansmanı veriliyor. Kampanya kapsamında tek evin satın alımında en az 2 ve en fazla 5 kişiye ortak konut kredisi veriliyor. 

Ortak konut kredisi kampanyasında konut kredisi tek bir oırtak üzerinden çekilebildiği gibi tüm ortaklar üzerinden de çekilebiliyor. Böyle bir durumda konut kredisinden tüm ortaklar sorumlu olabilmekteler. 

Ziraat Bankası'nın standart konut kredisi kampanyasının şartları bu konut kredisi için de geçerli oluyor. Bu kapsamda ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altında olan konutlar için yüzde 90 oranında, ekspertiz değeri 500 bin TL'nin üzerinde olan konutlarda yüzde 80 oranında kredilendirme yapılabilmektedir. 

Ziraat Bankası ortak konut kredisi kampanyasından yararlanarak konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından en fazla 120 aya kadar vade yapılıyor. Bu vade süresi Türkiye'de şu anda BDDK tarafından belirlenen ve tüm bankaların uymak zorunda oldukları kurallarla belirleniyor. 

ZİRAAT BANKASI 300 BİN TL ORTAK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan ortak konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 faiz uygulanıyor. Bu kapsamda 120 ay vadeli 300 Bin TL konut kredisi kullanan müşlteriler vade süresince bankaya her ay 5.107 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

ziraat bankası konut kredisi kampanyası

5 ortakılı şekilde kullanılan bir ortak konut kredisi ile müşteriler kişi başı yaklaşık aylık 1.000 TL ödeyerek konut yatırımı yapabiliyorlar. Konut yatırımı açısından avantajlı bir kampanya olan ortak konut kredisi pek bilinmediği çok çok fazla talep görmüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@