Bakan Bilgin Açıkladı: 3600 Ek Gösterge Bu Ay Tamamlanıyor!

Konuya ilişkin güncel açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, heyecanlı bekleyişin bu ay itibari ile nihayete ereceğinin müjdesini verdi...

Finans 27.04.2022 - 12:11 27.04.2022 - 12:13 Duygu Dilan Duman

2022 yılına girilmesi ile birlikte başta asgari ücret olmak üzere pek çok konu başlığı altında çeşitli düzenlemeler yapıldı. Devletin kontrolü altında olan hizmet alanları ile ilgili yapılacak olan düzenlemelerden birinin de 3600 ek gösterge başlığı altında olacağı bildirildi. Yapılan bu düzenleme açıklamasından sonra ülke sınırları içerisinde yaşayan milyonlarca memurun ve memur emeklisinin heyecanlı bekleyişi başlamış oldu.

Ocak ayında hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı Vedat Bilgin tarafından yapılmış olan açıklamalar doğrultusunda, birçok meslek grubunun ek gösterge kapsamına alınması için çeşitli düzenlemelerin yapılacağı bildirilmişti. Konuya ilişkin yeni bir açıklama daha yapan Bakan Bilgin, aylardır süren heyecanlı bekleyişin, bu ayın sonu itibari ile sonuca kavuşacağını duyurdu.  

Bakan Bilgin Gümüşhane’den Seslendi!

Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane’de düzenlenen bir etkinliğe katılan ve açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuşması esnasında milyonlarca vatandaşın merak ile beklediği 3600 ek gösterge konusuna da değindir.

Gümüşhane’den kamuoyuna seslenen Bakan Bilgin, yapmış olduğu konuşmada ocak ayından bu yana çalışmaları süren 3600 ek gösterge ile ilgili düzenleme çalışmalarının nisan ayının sonu itibari ile tamamlanacağının müjdesini verdi.

“Türkiye Devleti Çalışanlarını Korur!”

vedat bilgin

Yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilerleyen günlerde detaylı bir açıklama yapacağının bilgisini veren Bakan Bilgin, şu ifadeleri kullandı: “Türk devleri sosyal hukuk devletidir. Bu kapsamda çalışanlarını korur ve gereken tüm çalışmaları sürdürür. Yürütülen çalışmalar, kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Mayıs Ayında Meclise Sunulacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamalara göre nisan ayının sonu itibari ile düzenleme çalışmaları tamamlanacak olan 3600 ek göstergenin, mayıs ayı içerisinde Meclis’e sunulacağı ve nihai kararın o zaman çıkacağı bilgisi kaydedildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@