Bakan Karaismailoğlu tarih verdi: İstanbul'da 3 yeni metro hattı açılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da 3 yeni metro hattının açılacağı tarihi açıkladı. Söz konusu projeler ile seyahat süresi 39 dakika kısalacak.

Emlak Haberleri 08.05.2022 - 02:50 08.05.2022 - 02:50 Büşra Uluşen

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlık tarafından yapımı devam eden Bakırköy - Kirazlı Metro Hattı'na ilişkin açıklama yaptı. Bakan Karaismailoğlu, Bakırköy - Kirazlı Metro Hattı'nın tünel kazılarının tamamlandığını belirterek 3 yeni metro hattının açılacağı tarihi verdi. 

İstanbul'da 3 yeni metro hattı hizmete giriyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'a yeni bir hat daha kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini vurgulayarak, İstanbul'u demir ağlarla örmeyi sürdürdüklerini dile getirdi. İstanbul'da Bakırköy - Kirazlı, Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı, Başakşehir - Kayaşehir, Halkalı - İstanbul Havalimanı ve Gayrettepe - İstanbul Havalimanı metro hatları ile Altunizade - Bosna Bulvarı ve Kazlıçeşme - Sirkeci sistem projelerinin devam ettiğini aktardı. 

Bakan Karaismailoğlu, Pendik - Sabiha Gökçen ve Kağıthane - İstanbul Havalimanı metroları ile İBB devraldıkları Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı'nın bu yaz sonuna kadar açılacağını söyledi. 

Seyahat süresi 39 dakikaya düşecek

Karaismailoğlu, günde 1 milyon kişinin seyahat edebileceği Kayaşehir - Bakırköy İDO hattı ile seyahat süresinin 39 dakikaya düşeceğini belirterek, projenin toplam ilerleme oranının yüzde 70'e dayandığını, şehrin zemin koşulları nedeniyle çalışmanın zor olduğunu fakat buna rağmen 17 kilometrelik kazının tamamlanarak Kirazlı istasyonuna ulaştığını aktardı. 

İstanbul'da yapımı devam eden projelerin tamamlandığında 263 kilometre olan raylı sistem hattı ağının 366.3 kilometreye yükseleceğini ve bu miktarın yüzde 50'sinden fazlasının Bakanlık tarafından yapıldığını da sözlerine ekledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@