Bakan Merakla Beklenen Açıklamayı Yaptı! Yerli Otomobil TOGG'un Fiyatı Belli Oldu Mu, Kaç TL'ye Satışa Çıkacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobil TOGG için fiyat açıklaması yaptı. TOGG fiyatı belli oldu mu? Yerli otomobil kaç TL olacak? TOGG ne kadara satılacak? 

Finans 23.09.2021 - 20:46 23.09.2021 - 20:51 Engin Uzunoğlu

Sanayi ve Teknoloji Bhakanı Mustafa Varank, yerli otomobil TOGG ile alakalı olarak önemli değerlendirmelerde bulundu. TEKNOFEST'te sergilenen yerli otomobil TOGG standını ziyaret eden Bakan Mustafa Varank oldukça merk edilen soruların yanıtlarını verdi. TOGG fiyatı belli oldu mu? TOGG kaç liraya satılacak? TOGG ne kadar olacak? 

TOGG FİYATI BELLİ OLDU MU?

Türkiye'nin otomobili Girişim Grubu tarafından üretilecek olan TOGG'un üretim tesislerindeki inşaatlar oldukça hızlı bir şekilde devam ediyor. TOGG için en çok merak edilen konu ise piyasaya sürüldüğünde satışl fiyatının ne kadar olacağı olduğu biliniyor. Bu konuya üstü kapalı da olsa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklık getirdi.

2022 yılının sonunda seri üretim bandından TOGG'un ineceğini söyleyen Mustafa Varank, “Yerli otomobilimiz piyasaya sürüldüğünde tüm Türkiye gurur duyacak. Çok sayıda vatandaşımız bu otomobilimizi satın almak istiyor. Dolayısıyla fiyatı da merak ediliyor. Şu anda üretim süreçleri başlamadığı için net bir fiyat söylemek doğru olmaz. 

TOGG'un fiyatı henüz belli olmadı. Ancak bu üretimi yapan arkadaşlarımızın fiyat konusunda bizlere bir sözleri var. Araç kendi sınıfında Türkiye'deki araçlarla rekabet edebilecek bir fiyattan satışa çıkarılacak. Segmentine ve niteliğine göre ortalama bir fiyattan vatandaşlarımızın yerli otomobilimizi satın alabilecekler.” dedi.

Yerli otomobil hakkındaki değerlendirmelerini sürdüren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “TEKNOFEST'te sergilenen TOGG'a çok büyük bir ilgi var. ben alanda geziyorum ama yerli otomobile olan ilgi benden fazla. Kimse Bakan'a bakmıyor. Ancak arabaya bakmadan geçemiyorlar. Üretim konusunda tüm süreçler planlandığı gibi devam ediyor. 

Türkiye'nin otomobil projesi aynı zamanda değişen otomobil endüstrisine ülkemizin vereceği bir cevap olacak. Yeni nesil otomobiller arasında Türkiye üretimi olan bir otomobil ile yer alıp dünya otomotiv sektöründe söz sahibi olan bir ülke olacağız.” ifadelerini kullandı. 

TOGG MİLLİ PROJE

Yerli otomobilin milli bir proje olduğunu söyleyen Bakan Mustafa Varank, “Biz TOGG'u milli bir proje olarak görüyoruz. Dolayısıyla siyasi bir tartışmaya konu olmasını istemeyiz. Türkiye'de yılda 2 milyon adet otomobil üretiliyor. Böylesine bir potansiyeli olan ülkenin otomotiv endüstrisindeki dönüşümü yakalaması lazım. İşte bunun için TOGG'un önemi çok büyük.” şeklinde konuştu. 

TOGG'UN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

-Hızlı şarj edilebilecek 
-Yüksek güvenlik seviyesine sahip olacak 
-500 km menzili olacak 
-İnternete bağlanmak için ekstra bir cihaza ihtiyaç duyulmayacak 
-Gelişmiş batarya yönetimi 
-Holografik Asistan 
-Sıfır emisyonla temiz sürüş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@