Bakan Turhan Açıkladı "Kanal İstanbul İhale Şartnamesi ve İmar Planı İçin Son Aşamaya Gelindi"

Tüm Türkiye'nin büyük bir merakla beklediği Kanal İstanbul ihalesi hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 05.11.2018 - 18:24 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

Tüm Türkiye'nin büyük bir merakla beklediği Kanal İstanbul ihalesi hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru ile Bakan Cahit Turhan Kanal İstanbul ihalesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul İhale Şartnamesi Hazırlanıyor! Bakan Turhan açıklamasında "Ülkemizin her köşesine ulaşımı sağlayan devlet ve il yollarında fiziki ve geometrik standartları yükselttik, akıllı ulaşım sistemlerini tesis ederek hizmet seviyesini ve trafik güvenliğini arttırdık. Bunun yanında özel önem verdiğimiz otoyol ve bölünmüş yollardaki çalışmalarımızla ülkenin ulusal ve uluslararası koridorlarını güçlendirdik.Bu sayede vatandaşların hayatını kolaylaştırıp kazaları azalttık. Seyahat mesafe ve sürelerinin kısalmasıyla önemli miktarda yakıt ve iş gücü tasarrufuyla ekonomiye katkı sağladık." dedi. Açıklamasında Kanal İstanbul projesine de değinen Bakan Turhan tüm Türkiye'nin beklediği projede sona gelindiğini açıkladı. Kanal İstanbul imar planı ve Kanal İstanbul ihale şartnamesi konusunda sona gelindiğini belirten Turhan "Projeyle ilgili imar planı çalışmaları son aşamaya geldi. Projenin yapım ve işletmesine yönelik finansal model çalışmaları ile yapım ihale şartnamelerinin hazırlanmasına devam ediyoruz. Yap-İşlet-Devret modeliyle bu projeyi gerçekleştirmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@