Bakanlık Açıkladı: 7 Yıl Vadeli, 1 Sene Ertelemeli 150 Bin TL! Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor

Ziraat Bankası kredi başvurusu için müşterilerine faizsiz kredi kullanma imkanı sundu! Faizsiz çiftçi kredileri ile öne çıkan banka havyancılık kredisi ile 72 ay vadeli sıfır faizli kredi veriyor!

Finans 07.09.2021 - 12:56 07.09.2021 - 12:57 Gülcan Özer

Faizsiz kredi çekmek isteyen kişilere bir müjde de Ziraat Bankası tarafından verildi. Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvancılık kredisi ile müşterilerine ilk 1 senesi ödemesiz dönemli olmak üzere sıfır faizli kredi desteği sağlanacağını ilan etti. Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var adı verilen proje kapsamında faizsiz kredi başvuruları tüm hızı ile devam ediyor. 

Kamu bankaları arasında yer alan ve Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası vatandaşlara, esnafa, çiftçiye ve KOBİ'lere özel destek kredileri hazırlanırken bu kredilerden biri de köyünde hayvancılık yapmak isteyen kişilere sunulan 72 ay vadeli faizsiz kredi seçeneği oldu. 

ziraat bankası faizsiz kredi başvuru şartları

ZİRAAT BANKASI KÖYÜNDE YAŞAMAK İSTEYEN KİŞİLERE FAİZSİZ KREDİ VERİLECEĞİNİ DUYURDU! 

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası arasında imzalanan ortak protokol kapsamında  "Köyümde  Yaşamak  İçin  Bir  Sürü  Nedenim  Var" diyen kişilere aranılan şartları taşımaları durumunda fazsiz kredi verileceği ilan edildi. Başlatılan kampanya kapsamında küçükbaş hayvancılığın yaygınlaştırılması amacıyla faizsiz kredi veriliyor ve köyünde hayvancılık yapmak isteyen kişiler destekleniyor. 

ZİRAAT BANKASI 72 AY VADELİ HAYVANCILIK KREDİSİ BAŞVURU EVRAKLARI NELER?

ziraat-bankası-faizsiz-kredi-başvuru-evrakları

KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR! ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • Kredi başvuru formu doldurulan tarih itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, 
 • Projenin başlangıç tarihi itibariyle faal olarak hayvancılık yapıyor olmak,
 • Türkvet'e kayıtlı olmak ya da daha önce küçükbaş hayvancılık yapıyor olduğunu belgelemek kaydı ile Türkvet işletme numarasına sahip olmak, 
 • 23 Kasım 2020 tarihi öncesinde işletmelerin açılmış olması, 
 • Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve asgari 100 baş damızlık küçükbaş hayvan ve yeni doğacak yavruları barındırma kapasiteli barınağa sahip olmak, 
 • Kredi çekilerek faaliyet gösterilecek olan meradan yararlanabiliyor olmak, bu meradan yararlanmasını engel hali bulunmamak, 
 • Bu şartı taşımayan kişiler için yıllık kaba yem ihtiyacının en az yüzde 50'sini yetiştirme imkanına sahip olmak, 
 • Kullanacağı kredi ile beraber alacağı hayvanlarda dahil olmak üzere işi küçükbaş hayvan varlığı asgari 100 başa ulaşması ve kredi geri ödemesi tamamlanana kadar bu sayının üzerinde tutulması, 
 • İşletmenin bulunduğu yerde ikamet etmesi, 
 • Devlete karşı suçlardan sabıka kaydı bulunmaması, 
 • Projeden yararlanan çiftçinin aynı zamanda satıcı olmaması, 
 • Ziraat Bankası tarafından verilecek olan kredi paketinde kredi kullanımını engelleyen (kara listede olmak v.b.) bir durumu bulunmamak.

Ziraat Bankası faizsiz kredi başvurusu ve güncel bilgiler Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım ve Orman Müdürlükleri üzerinden yürütülecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@