Bakayalara Bedelli Affı Hakkında AK Parti'den Son Dakika Açıklaması: Bedelli Askerlik Ücreti Kaç TL Olacak?

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Bakayalara Bedelli Affı Düzenlemesi için kanun teklifini meclise sunduklarını duyurdu. Bedelli askerlik affı ücreti 2022 kaç TL olacak?

Finans 20.06.2022 - 13:02 20.06.2022 - 13:07 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından açıklanan Bakayalara Bedelli Affı Düzenlemesi hakkında beklenen kanun teklifi meclise sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal tarafından yapılan son dakika açıklaması ile düzenlemenin yasalaşmasını sağlayacak olan kanun teklifinin meclise sunulduğu ilan edildi. 

Mahir Ünal tarafından yapılan açıklamada "bedelli askerlik ücreti ne kadar, kaç TL olacak?" sorusuna da yanıt verirken bedelli askerlikten yararlanamayan ve bakaya kaçağı konumuna düşen kişileri de kapsayan düzenleme aynı zamanda astsubayların 9. derece, birinci kademe yerine 9. derece 2. kademeden göreve başlamasına yönelik düzenlemeyi de içeriyor.

BEDELLİ AFFI İÇİN FİYAT, BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ KAÇ TL?

AK Parti tarafından hazırlanan son kanun teklifi hakkında açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal "eklifimiz, bedelli askerlikten yararlanamayan yoklama kaçağı ve bakaya kaçaklarının da bedelli askerlikten yararlanmalarını düzenliyor. Astsubayların 9. derece, birinci kademe yerine 9. derece 2. kademeden göreve başlamasına yönelik düzenleme astsubaylara yönelik müjdeyi içeriyor" diyerek yeni kanun teklifinin  toplamda 20 maddeden oluştuğunu söyledi. 

Kanun teklifi ile Genelkurmay Başkanı görev süresinin yani haddini 72 yaşa çıkardıklarını belirten Ünal bedelli askerlik ücreti için ise beklenen fiyat açıklamasının Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacağını ilan etti. Bakaya, yoklama kaçağı ve bunların durumları ile ilgili olarak belirlenecek rakamlar bedelli askerlik affı bekleyen kişiler tarafından da merakla bekleniyordu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@