Bankalar Parası Olana Maaşa Bağladı! TL'sini Bankaya Yatırana 32 Günlük Mevduat Faizi İle Her Ay Asgari Ücret Maaşı

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları yönünü yeniden yukarıya kırarken Merkez Bankası tarafından son toplantının pas geçilmesi yükselişi tetikledi. İşte en yüksek faiz veren bankalar!

Finans 15.04.2022 - 09:25 15.04.2022 - 09:31 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından dün açıklanan faiz kararı sonrasında bankaların faiz oranlarında yeni bir dalgalanma yaşanırken haftanın son işlem gününe bankalar yeni bir faiz güncellemesi ile başladı. Bankaların yeni aldıkları karar kapsamında 32 günlük vadeli mevduat hesabı oranlarında yeniden yükseliş yaşanması dikkat çekti. 

Daha önce olası bir faiz artırımı kararına hazırlık için mevduat faizlerini aşağıya çeken bankaların, Merkez Bankası Nisan 2022 PPK toplantısı ile bir kere daha faizi sabit tutarak toplantıyı pas geçmesi ile yeniden yukarı yönlü revizyona gittikleri görüldü. Özellikle en yüksek faiz veren bankalar ile aralarındaki makas açılan düşük faizli mevduat faizi uygulayan bankalarda yükseliş yaşandığı görüldü. 

PARASINI BANKAYA KOYAN YAN GELİP YATTIĞI YERDEN PARA KAZANACAK! EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA?

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları günlük olarak yaşanan ekonomik gelişmelere ve açıklanan verilere göre büyük bir hızla değişmeye devam ederken Merkez Bankası tarafından dün yapılan PPK toplantısında faizin sabit tutulmasının ardından yönünü yeniden yükselişe çevirdi. Merkez Bankası'nın faiz artırımı yapabileceğine hazırlık yaparak yüksek oranlarla böyle bir karara yakalanmak istemeyen bazı bankalar uyanıklık yaparak karardan önce oranlarını indirmişti. 

15-inde-kredi-faizleri2

Ancak Merkez Bankası'nın yüksek enflasyona rağmen faizi bir kere daha sabit tutması ile bankalar zorunlu olarak oranlarını bir kere daha arttırmak zorunda kaldılar. En yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 20.50 olarak korunurken en yüksek faiz veren banka ise Alternatif Bank VOV hesap oldu. 

en yüksek faiz 15 nisan

ELİNDEKİ PARASINI BANKAYA YATIRANA ASGARİ ÜCRET MAAŞI KAZANCI! 250.000 TL'NİN AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR, KAÇ TL?

En yüksek faiz veren banka üzerinden 250 bin liranın aylık faiz getirisi de yükseldi. 32 günlük faiz getirisi hesaplama işlemi ile 250 bin liranın aylık faiz getirisi 4 bin 268 liraya ulaşırken böylelikle asgari ücreti geride bırakmış oldu. Sahibi olduğu 250 bin lirasını bankaya yatıran bir kişi hiç çalışmadan asgari ücret kadar aylık faiz kazancı elde edecek. Mevduat faizlerinin enflasyon rakamının son derece altında kalması nedeni ile faizlerin daha da yükselebileceği belirtiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@