Bankalar Tek Tek Duyurdular! İşte En Uygun Maliyetli Konut Kredisi Veren Bankaların Güncel Faizleri!

Ev satın almak isteyenlerin konut kredisi kampanyalarına yönelik araştırmalar devam ederken bazı bankalardan düşük faizli konut kredisi haberleri geldi. Uygun faizli konut kredileri hangi bankalarda?

Finans 05.10.2021 - 22:12 05.10.2021 - 22:27 Engin Uzunoğlu

İnşaat maliyetlerindeki yükselişlerden dolayı konut fiyatları tüm zamanların zirvesine yükseldi. Böyle bir piyasa ortamında da vatandaşların yalnızca kendi birikimleri ile ev sahibi olabilmelerinin ihtimali oldukça zayıfladı. Bundan dolayı da konut kredisi kampanyaları hiç olmadığı kadar önem kazandı. 

Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar bankaların kredi kampanyalarını araştırıyorlar. Özellikle de düşük faizli konut kredilerinin hangi bankalarda olduğu merak ediliyor. Yüksek miktarlarda çekilen konut kredilerinde en küçük bir faiz farkının müşterilere maliyetleri çok yüksek oluyor. Bunun için de düşük faizli konut kredisi kampanyaları daha yüksek talep görüyor. Peki son dönemlerin popüler konut kredisi kampanyaları hangi bankalar tarafından düzenleniyor? 

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Konut kredisi denilince Türkiye'de vatandaşların akıllarına ilk olarak kamu bankaları geliyor. Kamu bankaları tarafından verilen konut kredilerinde genellikle düşük faizler uygulanıyor. Bu düşük maliyetle verilen krediler yalnızca müşterilerin ev satın almaları için finansal destek sağlamak olarak amaçlanmıyor. Bu şekilde inşaat sektörü ve onun altındaki 250 farklı sektör destekleniyor. 

Kamu bankaları olan Vakıfbank ve Ziraat Bankası aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi verirken bir başka kamu bankası Halkbank ise müşterilere aylık yüzde 1,38 faizle konut kredisi veriyor. Kamu bankaları bu kredi faizleri ile şu anda bankacılık piyasasında en düşük maliyetli konut kredisini müşterilerinin kullanımına sunuyor. 

kamu bankaları konut kredisi güncel faizleri

ÖZEL BANKALAR KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI 

Özel bankalar genellikle kamu bankalarına göre daha yüksek faizle konut kredisdi veriyorlar. Ancak son dönemlerde bazı özel bankalar kamu bankaları ile konut kredisi yarışına tutuştular. Kamu bankaları ile konut kredisi faizlerini eşitleyen Akbank ve TEB, müşterilerine aylık yüzde 1,37 faizle ev finansmanı temin ediyor. 

özel bankalar konut kredisi güncel faizleri

Akbank ve TEB'in yanında düşüş faizle konut kredisi veren bankalar da bulunuyor. İş Bankası'nda son yapılan faiz güncellemesi ile konut kredisi faizleri aylık yüzde 1,38'e indirildi. Yapı Kredi Bankası da düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Şu andaki güncel faizlere göre Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere aylık yüzde 1,39 faizle finansman desteği veriliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@