Bankalara Kredi ve Kart Borcu Olanlara Müjde, Hepsi Siliniyor! Borçlara Taksitlendirme ve Kara Listeden Çıkmak Mümkün

Borcu olanlara müjde hepsi siliniyor 2022! Kredi borcu olanlara, bankalara kredi kartı borcu olduğu için kara listeye girmek zorunda kalanlara varlık şirketleri iyi haberi verdi. Taksitle borç ödeme!

Finans 16.02.2022 - 08:05 16.02.2022 - 08:08 Gülcan Özer

Pandemi döneminde ne yazık ki pek çok kişi kredi çekmek zorunda kalmış, ekonomideki dalgalanmanın etkisi ile hem yeni kredi çekenler hem de daha öncede kredi borcu olan kişiler ödemelerinde zorluklar yaşamaya başlamıştı. İşten çıkartılan ya da zorunlu karantina kararları nedeni ile eksik maaş alan kişiler banka borçlarında sıkıntılar yaşamaya başlarken bankaların takipteki alacak miktarı da bu dönemde rekor seviyelere ulaştı. 

Bankalar borçlarını tahsil etmekte zorlanmaya başlarken devreye varlık şirketleri girdi. Bankalar takibe düşen alacaklarını bankalara satmaya başlarken varlık şirketleri ilk başta vatandaşları tedirgin etse de sunulan imkanlar ve fırsatlar vatandaşın lehine oldu. Bankalardan batık kredileri ve kredi kartı alacaklarını çok daha düşük tutarlar ödeyerek satın alan varlık şirketleri çok uygun koşullarda, taksitle borç ödeme ve bu sayede kara listeden çıkma imkanı sunuyor. 

KREDİ BORCU OLANLARA BÜYÜK MÜJDE SİLİNECEK 2022!

Türkiye'nin en büyük bankalarının da aralarında yer aldığı çok sayıda banka batık kredi miktarı olarak anılan takibe düşen alacaklarını varlık şirketlerine satmaya başladı. Varlık şirketleri tarafından müşterilerine sunulan en büyük fırsat bankaların takibe düşen kredileri için işletmiş oldukları yüksek faizi düşürürken borcun üzerine eklenen avukat masrafı gibi ek giderleri silmesi. Bu borçların silinmesinin ardından ana borç miktarına yakın bir rakam için borçlu vatandaş kendi bütçesine göre taksitle borcunu ödeme imkanına kavuşuyor. 

borç kapatma banka

KREDİ BORCU, KREDİ KARTI BORCU TAKSİTLENDİRME 2022! 

Varlık şirketleri bankalardan satın aldıkları alacaklar için son derece düşük rakamlar ödedikleri için borcu nedeni ile takibe düşen kişilere bankalara oranla çok daha uygun koşullarda borçlarını kapatma imkanı sunuyor. Burada şirketin amacı borcu tahsil etmek olduğu için şirketin avukatı ile sıkı bir pazarlık içerisine giren kişiler borçlarını büyük faiz yükünden, avukat ve dosya masrafından kurtularak ödeme imkanı elde ediyor. 

varlık şirketleri borç kapatma

BANKALAR KARA LİSTEDEN NASIL ÇIKILIR, KARA LİSTE AFFI 2022 VAR MI?

Bankalara olan kredi ve kart borçlarını ödemeyen kişiler kara listeye girerken ne yazık ki 2022 yılında yakın bir tarihte kara liste affı beklenmiyor. Varlık şirketleri tam bu noktada devreye giriyor ve bankalara kredi borcu ile kredi kartı borcu için ödeme planı oluşturan kişilere kara listeden çıkma imkanı sunuyor. Bankaya borcunu ödeyen kişiler bildiriliyor ve bu kişilerin kara listeden silinmesi isteniyor. 

valık şirketleri

Borcunu ödeyen vatandaş kara listeden çıktığı için tekrar bankadan kredi kartı başvurusu yapmak ve kredi çekmek imkanına kavuşuyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@