Bankalarda Ballı Kaymaklı Faiz Dönemi Başladı, 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi Rekor Kırdı! Ziraat, Enpara, TEB, ING Bank

Vadeli faizleri yükseldi, 32 günlük en yüksek faiz veren banka değişti! Bankaların mevduat faiz oranları güncellendi. Garanti, TEB, ING, Akbank, Ziraat Bankası vadeli hesap faiz oranları Eylül 2021!

Finans 05.09.2021 - 11:50 05.09.2021 - 11:56 Gülcan Özer

Bankalarda nefes kesen faiz yarışı ile bankada parası olanlara müjdeli haber geldi. En yüksek vadeli mevduat faizi uzun bir aradan sonra ilk kez takılı kaldığı yüzde 20 barajını aştı, bankada parası olanların kazancı katlandı. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı öncesi bankalar beklemeden faiz artırımına başladı. TÜİK tarafından açıklanan Ağustos ayı enflasyonu rakamlarının Merkez Bankası politika faiz oranının üzerine çıkması ile faiz indirimi beklentisi rafa kalkarken bankalardan vadeli mevduat faizi atağı geldi. 

32 GÜNLÜK EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları güncellendi. Yapılan güncelleme ile en yüksek faiz veren banka unvanını Finansbank şubesiz bankacılık hizmeti veren kurumu olan Enpara elde ederken en yüksek mevduat faizi ise 19.10 puanına ek olarak verilen yüzde 1,50 faiz oranı ile yüzde 20,60 rakamı oldu. 

en-para-faiz-müjdesi

Finansbank Enpara tarafından müşterilerine yollanan kampanya duyurusu ile 30 Eylül 2021 tarihine kadar yeni açılacak olan ve mevcut hesaplara özel olarak TL mevduat hesapları için yüzde 19.10 oranlı günlük faiz kazandıran mevduat hesabına ek olarak yüzde 1.50 sürpriz faiz oranı tanımlanacağı açıklandı.

bankaların-32-günlük-listesi

BANKALARIN MEVDUAT FAİZ ORANLARI EYLÜL 2021!

Yapılan güncellemeler sonrasında yüzde 20,60 oranı ile en yüksek vadeli mevduat faizi veren banka Enpara olurken Alternatif Bank VOV + hesap ile düzenli fatura ödeme talimatı, kredi kartı, sigorta ve ekstra hesap talimatı veren  müşterilerine yüzde 0,50 ek faiz vererek yüzde 20 faiz uygulamaya devam ediyor. 

ING Bank ise ilk kez vadeli mevduat hesabı açtıracak olan müşterilerine yüzde 20 faiz oranı uygulayacağını duyurdu. Fibabanka kiraz hesap ile müşterilerine yüzde 19.50 vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamı vereceğini ilan ederken Burgan Bank güldüren hesap vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 19,25 olarak duyuruldu. 

ziraat-bank-dinamik-hesap

ZİRAAT BANKASI VADELİ HESAP FAİZ ORANLARI EYLÜL 2021!

Devlet Bankası olması nedeni ile vatandaşların güvenini kazanan Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı normal hesaplar için yüzde 17 olarak uygulanırken Dinamik Hesap faiz oranı olarak ise yüzde 18 rakamı uygulanıyor.

100-bin-liranın-aylık-faiz-getirisi

FAİZ GETİRİSİ HESAPLAMA! BANKALAR 100 BİN TL'YE NE KADAR FAİZ VERİYOR, 100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ KAZANCI NE KADAR, KAÇ TL?

Yaşanan yükseliş ile beraber 100 bin liranın faiz getirisi de artarken yüzde 20,60 oranı üzerinden hesaplandığında 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz getirisi net geliri 1.535 TL olarak gerçekleşecek.

300-bin-tl-aylık-faiz-getirisi-hesaplama

300 bin lirasını 32 günlük vadeli hesaba yatıran bir kişinin aylık faiz getirisi ise 4 bin 997,26 TL olarak gerçekleşirken 5 bin lira barajının aşılmasına ramak kaldı. Bankalar Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan Eylül ayı PPK toplantısı faiz kararı sonrasında ilan edilecek rakama göre yeni aksiyonlarını alacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@