Bankalardan Yeni Oranlar! Kendi Evini Alacaklara 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Paketleri

Konut kredisi faiz oranlarında indirim geldi mi? Bankaların devam eden tüm konut kredisi kampanyaları en ucuz, uygun maliyetli kredi faiz oranları seçenekleri. Ocak ayı itibariyle tüm seçenekler.

Bankalardan Yeni Oranlar! Kendi Evini Alacaklara 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Paketleri

Konut kredisi ile ev alımları için devam eden kampanyalı konut kredisi paketleri ile halen başvuru süreci devam eden kampanyalar bulunuyor. Bankaların yeni dönem standart konut kredisi faizlerinde de yeni oranlar belli oldu. İşte 10 Ocak tarihi itibariyle başlayan haftada devam eden kredi olanakları.

STANDART KONUT KREDİSİ PAKETLERİNDE FAİZ ORANLARI

Standart konut kredisi paketlerine bakıldığında sıfır konutlar için de ikinci el konutlar için de en düşük faiz oranları devlet bankalarında bulunuyor. Devlet bankalarının sunduğu düşük faiz oranlarına özel bankalar yaklaşmış durumda bile değiller. Hatta bu dönemde konut kredisi faizlerinde devlet bankaları ile özel bankalar arasındaki makas çok açılmış durumda.

Konut kredisi ile ev alımlarında devlet bankaları aylık yüzde 1.20 faiz oranıyla sıfır konut alımlarına aracılık ederler. İkinci el bir ev almak isteyenlere ise devlet bankaları yüzde 1.29 faiz oranı sunalar. Devlet bankalarının yeşil ev konut kredisi paketi ise müşterilerin alacakları evin enerji kimlik belgesi sınıfına göre yüzde 1.25 faizle kredi sağlarlar.

Devlet bankalarının konut kredisi kullanımlarında en düşük faiz oranı fırsatı yanında 120 ay vade olanağı da bulunuyor. Ayrıca müşterilere istedikleri şekilde ödeme planı oluşturabiliyor.

Özel bankaların kredi faiz oranlarına bakıldığında ise maliyetlerin çok yükseldiği görülüyor. En düşük konut kredisi faiz oranına sahip özel bankada aylık faiz oranı yüzde 1.65 bandına çıkmış durumda. Birçok özel banka yüzde 2 seviyesinin altında konut kredisi uygulamıyor. Tabloya aşağıda yer alan 100.000 TL'lik hesaplama ekranından bakabilirsiniz.

konut kredisi 10 ocak

KAMPANYALI KONUT KREDİLERİ

Kampanyalı konut kredisi ile ev almak isteyenler için devlet bankalarında kentsel dönüşüm kredisi bulunuyor. Özel kullanım hakları ile sağlanan kentsel dönüşüm kredisi kiracı yada ev sahibi olan hak maliklerine 0.88, 0.92 ve 0.96 aylık faiz oranıyla konut kredisi sağlar.

Kampanyalı ikinci olanak ise Türkiye Finans Katılım Bankası'nda yer alıyor. Banka kendi konutlarından alacak olan müşterilerine aylık yüzde 0.89 kar payı oranıyla 120 ay vadeli finansman sağlıyor. Bankanın uyguladığı vade süreci 120 ay olurken finansman kullanımında limit müşterinin gelir durumuna göre belirlenecek. Tavan finansman limiti bulunmuyor.

SONRAKİ HABER