Baskı Altındaki Altın Piyasasında Son Fiyatlar! Ons Altın Ve Gram Altın Bugün ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında fiyat gelişmeleri oldukça merak edilmeye devam ediliyor. Ons altın ve gram altın ne kadar oldu? Son dakika altın yorumları nelerdir? Altın fiyatı canlı takibi nasıl yapılır?

Baskı Altındaki Altın Piyasasında Son Fiyatlar! Ons Altın Ve Gram Altın Bugün ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında oldukça hareketli günler geçirilmeye devam ediliyor. Altın fiyatları hakkında anlık değişimlerle seyreden piyasa altın yatırımcılarının takibi altında bulunuyor. Peki altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Gram altın ve ons altın fiyatı bugün yükselir mi?

ALTIN FİYATLARI SERT ŞEKİLDE GERİLEMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta altın piyasasını çok derinden sarsan gelişmeler meydana geldi. ABD'de tarım dışı istihdam verisinde meydana gelen beklenti üstü pozitif veri akışı altın fiyatlarında gerilemeye neden olmuştu. Bunun üzerine 4 milyar dolarlık bir altından çıkış gerçekleşince ons altın fiyatı anında 50 dolar gerilemişti.

ABD ENFLASYON RAKAMLARINDAN GÜÇ ALAN ONS ALTIN YÜKSELİŞ TRENDİNE GİRDİ

Ekonomistler bu gerilemeyi normal olmayan bir düşüş olarak değerlendirirken ABD'de enflasyon rakamlarının naçıklanması ile altın fiyatlarında bir toparlanma hareketi de gerçekleşti. Böylelikle ons altın 1.750 doların üzerine kadar çıkmayı başardı. Tüm bu gelişmelerle beraber altın fiyatlarının yeniden yönünü yükselişe dair çevirmesiyle yatırımcılar fiyat gerilemelerinin kalıcı olmadığını da net şekilde görme fırsatı elde ettiler.

ONS ALTIN İÇİN 1.752 DOLAR SEVİYESİ ÇOK KRİTİK

Ons altın fiyatı hakkında hem ekonomistlerden hem de yatırım şirketlerinden son değerlendirmeler geldi. Bu değerlendirmelkere göre ons altın şu anda 1.752 dolar olan direnç noktasını aşmaya çalışıyor. Bu direnç seviyesinin aşılması durumunda hızlı bir yükselişin daha meydana gelmesi bekleniyor. Ancak ilk aşamada ons altının 1.752 dolar seviyesini aşıp bu noktada kalıcı olmalı.

ONS ALTIN NE KADAR OLDU?

Ons altın şu anda 1.752 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Ons altındaki bugünkü yönün ne şekilde olacağı bu seviyede kalıcı olup olmayacağına bağlı olacak. Ons altın fiyatının kalıcılık göstermesi halinde yeni bir yükseliş trendinin hakim olması bekleniyor.

GRAM ALTIN SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Altının gramında ise seyir ons altından daha farklı oluyor. Merkez Bankası'nın müdahaleleri ile dolar kurunda bir gerileme meydana gelince gram altın bu durumdan negatif etkilendi. Ons altındaki yükselişlerden tam olarak yararlanamayan gram altın 480 TL'nin üzerinde fiyatlanıyor. Şu anda gram altın 484 TL'den işlem görüyor.

SONRAKİ HABER