Başvuran Herkese Hemen Onay Ve Ödeme! TEB 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veriyor!

Nakit akışlarında sorun yaşayanların yaz aylarında ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyası ile TEB her başvurana kredi vermeye devam ediyor.

Başvuran Herkese Hemen Onay Ve Ödeme! TEB 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veriyor!

Pandeminin etkisiyle bütçeleri sarsılan ve yaz aylarında bazı gereksinimlerini karşılamakta zorlanan vatandaşlara güzel haberi TEB duyurdu. TEB tarafından yapılan açıklamaya göre vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının kolay bir şekilde karşılanabilmesi ve daha sonra makul bir şekilde geri ödeme yapılabilmesi için bir kredi kampanyası başlatıldı.

MAKUL MALİYET İLE İHTİYAÇ KREDİSİ

Yaz ayına özel olarak hazırlanan ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşteriler erişmekte sıkıntı yaşadıkları nakit varlıklara kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Üstelik bu krediyi kullananlar abartılı maliyetlerle de karşılaşmıyorlar. Makul bir maliyet ile ihtiyaç kredisi veren TEB dara düşen herkesin imdadına yetişiyor.

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Bankalar ihtiyaç kredisi verirken temel bir kredi faizi belirliyorlar. Ancak bu kredi faizi en temel faiz olurken asıl faiz kredi başvurusu yapan müşteriye özel olarak veriliyor. Müşterinin bankalara kredi borcu olup olmadığı, kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli yapıp yapmadığı, kredi skoru gibi ayrıntılar üzerinden yapılan hesaplama ile kullandırılan ihtiyaç kredisinin net faizi belirleniyor. TEB de müşterilere aylık yüzde 1,59'dan başlayan faizlerle ihtiyaç kredisi veriyor.

İSTEYEN 3 AY GERİ ÖDEME YAPMIYOR

TEB'den ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler istemeleri halinde 3 ay herhangi bir geri ödeme yapmıyorlar. Bu taleplerini kredi çekerken bildiren müşterilere özel bir ödem eplanı çıkarılıyor. 36 ay vade yerine 33 ay vade uygulanan bu müşlteriler 3 ay tek kuruş kredi geri ödemesinde bulunmuyorlar. Bu da büyük bir rahatlık oluyor. Müşteriler hemen bir ödeme sıkışıklığı içerisine girmeyerek 3 ay bütçelerini hazırlama sürecine girebiliyorlar.

36 AYA KADAR VADE

TEB ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşteriler kredilerini 36 aya kadar vade ile çekebiliyorlar. İhtiyaç kredisi çeken müşteriler bu kredinin geri ödemesini 3 yıla yayabiliyorlar. Böylelikle kredi taksitlerinde de bir miktar azalma meydana geliyor.

10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

TEB tarafından yapılan son açıklamada ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşterilere fikir vermesi açısında örnek hesaplama tablosunun ayrıntılarına yer verildi.

teb ihtiyaç kredisi hesaplama

36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler vade sürersince bankaya her ay 386 TL taksit ödüyorlar.

SONRAKİ HABER