Bayram İkramiyesi Zammı Hayal Olan Emeklilere Aylık 958 TL Taksitle 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Ziraat Bankası'nda!

Bayram ikramiyelerine zam yapılmayacağı kesinleşen emekliler finansman arayışlarına başladılar. Ziraat Bankası emekli müşterilere düşük faizle 25 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor?

Finans 19.04.2022 - 18:00 19.04.2022 - 18:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaklaşık 13 milyon emekli uzun bir süredir emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmasını büyük bir heyecanla bekliyorlardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce defalarca ifade ettiği "emeklileri enflasyona ezdirmeyeceğiz" sözlerinden dolayı emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak emeklilerin zam hayalleri bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in "emekli bayram ikramiyeleri 1.100 TL ödenecek" sözleri ile sona ermiş oldu.

BAYRAM İKRAMİYESİ ZAMMI HAYAL OLUNCA EMEKLİLER GERÇEKLERLE BAŞBAŞA KALDILAR

Emekli bayram ikramiyelerine yapılan zam ile biraz olsun nefes alma imkanı bulabilecek olan emeklilerin bu şekilde planları da iptal olmuş oldu. Bunun üzerine emekli vatandaşlar kendilerine uygun maliyetlerle finansman desteği temin etmenin yollarını araştırmaya başladılar. Emeklilere düşük faizle ihtiyaç kredisi veren Ziraat Bankası emeklilerin bayram öncesi tek kurtarıcısı oldu. Peki Ziraat Bankası'nın emekli ihtiyaç kredisi kampanyasının mali koşulları nelerdir?  

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ!

Ziraat Bankası tarafından emekli müşteriler finansal olarak desteklenmeye devam ediliyor. Bu kapsamda müşterilere oldukça makul şartlarda nakit desteği sağlanıyor. Emekliler özel olarak düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyası ile şu anda herhangi bir bankada bulunamayacak faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekilebiliyor. Bu kampanya emeklilere başlı başına büyük bir avantaj sunuyor.

36 AY VADE İLE İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası tarafından emekli müşterilere özel olarak düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyasının bazı koşulları da bulunuyor. Buna göre müşteriler ihtiyaç kredisi çekmek istediklerinde bu kredileri kaç aylık vadelerde kullanabileceklerini BDDK belirliyor. BDDK'nın kararı ile müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vade ile, 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerini ise 24 aya kadar vade ile kullanabiliyorlar. Bu vade sürelerinin aşılmasına herhangi bir şekilde imkan tanınmıyor.

25 BİN TL EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

emekli ihtiyaç kredisi ziraat bankası hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emeklilere özel olarak aylık yüzde 1,55 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 958 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 25 oluyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@