Bayram müjdesi Maliye Bakanı Nebati'den! Halkbank'tan 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli kredi verilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bayram öncesinde kredi müjdesi verdi. 12 ay ödemesiz kredi verileceğini açıklayan Maliye Bakanı 400.000 TL'ye kadar limit açıkladı.

Finans 30.04.2022 - 16:49 30.04.2022 - 16:49 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile bayram öncesi kredi müjdesi verdi. Bakan Nebati yeni girişimciler için sağlanacağını açıkladığı krediler için 6 farklı paket açıkladı. İşte 12 ay ödemesiz dönem ve 60 ay vade fırsatı ile verilecek o kredilerin özellikleri 

MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ'DEN KREDİ MÜJDESİ

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yeni kredi paketlerine ilişkin "Girişimcilerimize Bayram Müjdemiz; Fikirlerini hayata geçirmek isteyen tüm girişimcilerimize 6 farklı girişimci modeline yönelik finansman desteğini uygun koşullarda devreye alıyoruz." açıklamasında bulundu. 

Yeni uygulamaya geçirilecek krediler için detayları da ilan eden Bakan Nebati bir görsel üzerinden kredi ürünlerinin özelliklerini vatandaşlar ile paylaştı. 

maliye bakanlığı kredi 12 ay faizsiz

BİRİNCİ KREDİ PAKETİ 

Birinci kredi paketi gençler için geçerli olacak. Bu kredi ile müşteriler 350.000 TL'ye kadar kredi çekebilecekler. Söz konusu kredi için 35 yaşını aşmamış olmak ve önlisans veya lisans mezun olmak gerek. Ayrıca iş kolu da mezun alan ile ilgili olacak. 

İKİNCİ KREDİ PAKETİ

İkinci kredi paketi ise Cesur Girişimci Paketi olarak açıklandı. 45 yaş yaş şartı ve önlisans, lisans mezun olmak koşulu ile verilecek kredi için 400.000 TL limit belirlendi. Söz konusu kredi için ise 2 yıllık deneyim gerekiyor. 

maliye bakanı kredi müjdesi 1

ÜÇÜNCÜ KREDİ PAKETİ

Usta girişimci paketi adıyla verilecek olan kredi için de 45 yaş şartı bulunuyor. Bu krediyi meslek kuruluşlarından eğitim belgesi veya sertifikası olanlar çekebilecek. Kredi ilglii iş kolunda deneyim sahibi olan girişimciler için geçerli olacak. 

DÖRDÜNCÜ KREDİ PAKETİ

Dördüncü kredi paketi ise Tekno Girişimci Kredisi adıyla verilecek. Teknokent'te faaliyet gösterenlerin faydalanabileceği kredi için 500.000 TL limit belirlendi. Kredi bilişim ve yazılım alanlarında geçerli olacak. KOSGEB, TÜBİTAK gibi kurumlardan alınmış sertifakalar ile kullanılabilecek. 

maliye bakanı kredi müjdesi 2

BEŞİNCİ KREDİ PAKETİ

250.000 TL limitle sağlanacak Halk Girişimci Kredisinde vatandaşlar bir iş fikrine dayalı kendi işini kurmak isteyenler faydalanacak. 

ALTINCI KREDİ PAKETİ

Altıncı kredi paketi ise Girişimci Esnaf Kredisi olacak. Bu kredi gençlere 100.000 TL ustalara ise 275.000 TL olarak sağlanacak. Kredi kullanımı için esnaf sanatkar niteliğindeki usta olanlar yaş şartsız genç girişimciler ise 30 yaş şartıyla kullanabilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@