Benzin ve Mazotun Ardından Sürücüler İçin Bir Zam Daha! Otogaz (LPG) Fiyatlarına Zam Geliyor!

Akaryakıt zamlarının ardından sürücülere bir kötü haber daha geldi. Otogaz fiyatlarında zam haberleri gündem oldu. İşte güncel otagaz (LPG), benzin ve motorin fiyatları…

Finans 25.05.2022 - 16:20 25.05.2022 - 16:22

Küresel piyasalarda akaryakıt fiyatlarında yaşanan olumsuz gelişmeler ve Türkiye’de enflasyon, döviz kurundaki artış gibi nedenlere bağlı olarak ciddi bir fiyat artışı yaşanıyor. Milyonlarca araç sahibi ise neredeyse her hafta yeni zam haberleri ile güne başlıyor. Sektörden edinilen son bilgilere göre benzin ve mazot grubunun ardından LPG’de zam beklentisi oluştu.

LPG Litre Fiyatına Bu Gece 36 Kuruş Zam Bekleniyor!

Sektörden edinilen bilgilere göre 25 Mayıs Çarşamba gece yarısından itibaren otogazın (LPG) litre fiyatına 36 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Döviz kurunda yaşanan artış , uluslararası piyasalardaki değişen fiyatlar nedeniyle akaryakıt fiyatlarında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Zam sonrasında ortaya çıkacak yeni güncel fiyatlar ise araştırılmaya başladı.

Otogaz Fiyatlarında Yeni Oranlar

Güncel otogaz (LPG) fiyatları bu gece yarısından itibaren gelmesi beklenen zamla beraber artış gösterecek. Zam sonrasında İstanbul’da otogaz (LPG) fiyatının ortalama litre fiyatının 11 lira 85 kuruşa, Ankara’da ise 11 lira 80 kuruşa çıkması bekleniyor. İzmir’de ise gelecek yeni zam sonrasında ortalama LPG litre fiyatının 11 lira 72 kuruş üzerinden satılması beklendiği ifade edildi.

Otogaza Bir Yılda Rekor Zam!

16-mayis-guncel-akaryakit-fiyatlari-cep-yakiyor-benzin-ve-lpgye-bir-zam-daha-gelecek

Akaryakıt fiyatlarında olduğu gibi otogaz fiyatında da ciddi bir zam görüldü. Litre fiyatı bir sene önce yaklaşık 4 lira 16 kuruş seviyesinden satışa sunuluyordu. Böylece sadece 1 yıl içinde otogazın fiyatına yaklaşık yüzde 185 oranında zam yapıldığı görüldü. Gelen zamların en büyük bölümü ise Türk Lirası’nın yabancı para karşısında değer kaybetmesinden kaynaklandığı ifade ediliyor. Döviz kurunda yaşanan artış kaynaklı olarak ciddi fiyat farkları görülüyor.

Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Kadar?

25 Mayıs 2022 Çarşamba günü itibariyle akaryakıt fiyatları araştırılmaya devam ediyor. Mazot ve benzine zam şimdilik görülmezken, LPG fiyatında 36 kuruşluk yeni zam bekleniyor. İstanbul’da motorin litre fiyatı 22,08, benzinin litre fiyatı ise 22,86 TL’den satılmaya devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@