Benzin ve Motorine Toplu Taşımayı Teşvik Edecek Dev Zam! Dün Gelmişti Bugünde Gelecek Yarında Gelebilir

Benzin ve motorin fiyatlarında dev zam geliyor. Elde edilen ilk bilgilere göre benzin fiyatlarına 69 kuruş, motorine ise 1 TL 13 kuruş zam yapılacak. Fiyatlar ise gece yarısından itibaren geçerli.

Benzin ve Motorine Toplu Taşımayı Teşvik Edecek Dev Zam! Dün Gelmişti Bugünde Gelecek Yarında Gelebilir

Dolar kurunun TL karşısında çok kısa sürede çok hızlı yükselmesi akaryakıt fiyatlarını derinden etkiledi. Hafta başında 13.80 TL olan dolar kuru haftasonu 16.10 TL bandında bulunuyor. Döviz kurunda yaşanan fiyat artışı tüketimde yer alan her kaleme doğrudan etki ediyor. Listenin başında ise akaryakıt fiyatları geliyor. Doların yükselmesi ile birlikte hem motorin hemde benzin fiyatlarına son günlerin en yüklü zammı geliyor.

BENZİNE DÜN GELMİŞTİ BUGÜN DE GELECEK YARIN DA GELEBİLİR

Benzin fiyatlarına EPGİS tarafından ilan edilen duyuru kapsamında dün zam yapılmıştı. 16 Aralık Perşembe günü duyurulan ve 17 Aralık Cuma gününden itibaren geçerli olacak zam ile benzinin litresi 66 kuruş yükselmişti. Benzin fiyatlarına yapılan bu zammın üzerinden 24 saat geçmeden ikinci bir dev zam haberi daha geldi. S

Sektör içinden elde edilen bilgilere göre; Türk Lirasında yaşanan değer kaybının ardından benzin litre fiyatlarına 69 kuruşluk bir zam daha gelecek. Bu zam ile birlikte benzin litresine iki günde 66 kuruş ve 69 kuruş olmak üzere toplam 1.35 TL zam yapılmış olacak.

MOTORİN FİYATLARINDA DİREKT 1.12 KURUŞ ZAM

Motorin litre fiyatlarına dün zam yapılmamıştı. Ancak haftanın son işlem gününde yapılacak zam ile birlikte motorin fiyatları birde sıçrayacak. Dolar kuru nedeniyle geleceği öğrenilen zammın tutarı ise 1.12 TL olarak açıklandı.

RESMİ AÇIKLAMA EPGİS'TEN GELECEK

İlan edilen zam tutarları sektör içinden elde edilen verilere göre basında yer aldı. Ancak resmi zam tutarı akşam saatlerinde EPGİS'in resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyurulacak. Zamlı fiyat tarifeleri ise 00.00'dan itibaren geçerli olacak.

SONRAKİ HABER