BİM'den Yüzde 40 İndirim Açıklaması! Un, Yoğurt, Peynir, Tereyağı, Yumurta Fiyatları Değişti Mi?

Türkiye'nin yaygın zincir marketlerinden olan BİM tarafından yüzde 40 indirim açıklaması yapıldı. BİM çok sayıda üründe indirim yapıldığını duyurdu. 

Finans 28.12.2021 - 17:59 28.12.2021 - 17:59 Engin Uzunoğlu

Marketlerde ürünlerin ateş pahası denilebilecek fiyatlarla satılması vatandaşları oldukça zor durumda bıraktı. Döviz kurlarında meydana gelen yükselişlerin gerekçe gösterilmesi ile yapılan zamlar döviz kurlarının düşüşü ile raflara yansıtılmadı. Bu konuda yoğun şekilde eleştiriler yapılırken Türkiye'nin 81 ilinde de yaygın bir market ağı bulunan BİM'den indirim açıklaması yapıldı. 

BİM'DEN YÜZDE 40 İNDİRİM AÇIKLAMASI

BİM'in internet sitesi aracılığı ile yayınlanan duyuruya göre 24 Aralık 2021 ve sonrasında BİM'de satışı yapılan 40'dan fazla ürüne yüzde 8 ile yüzde 40 arasında değişen oranlarda indirim uygulandı. BİM'in fiyat değerlendirmesi yapmaya devam edeceği bildirilirken fiyat ve maliyet istikrarının oluşmasının ardından indirim yapılmayan ürünlere de indirim uygulanacağı bildirildi.

BİM'DE GÜNCEL FİYATLAR NE KADAR OLDU?

BİM tarafından açıklanan indirimlerin hangi ürünlerde yapıldığı ise merak konusu oldu. Vatandaşlar BİM marketlerinde satışı devam eden ve inidirim uygulanan ürünleri öğrenmek istiyorlar. Ancak bu konuda net bir  bilgilendirmede bulunulmadı. İndirim yapılan ürünlerin temel ihtiyaç maddeleri olup olmadığı araştırılırken vatandaşın cebine direkt olarak etki eden bir indirim henüz gerçekleşmedi. 

UN, YUMURTA, YOĞURT, PEYNİR, TEREYAĞI FİYATLARI DEĞİŞMEDİ

Temel gıda maddelerine yapılan zamlar vatandaşları haftalardır zor durumda bıraktı. Haliyle de vatandaşlar bu ürünlere bir indirim uygulanmasını bekliyorlar. Ancak sadece BİM'de değil tüm marketlerde temel gıda maddelerine ilişkin herhangi bir indirim yapılmadı. Marketler döviz kurlarındaki yükselişlerin artından zam yaparken oldukça eli açık bir tutum sergilerken indirim konusunda ise bin defa düşünerek hareket ediyorlar.

Marketler ile alakalı olarak denetimler yoğunlukla yapılırken fahiş fiyatla ürün satan marketlere çeşitli miktarlarda ceza uygulaması yapılmaya devam ediliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@