Binali Yıldırım'dan Kanal İstanbul Açıklaması!

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi hakkında AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım yeni açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 07.03.2019 - 12:17 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi hakkında AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım yeni açıklamalarda bulundu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Dün çalışmaları kapsamında Küçükçekmece ilçesini ziyaret eden Yıldırım Küçükçekmece'nin önemine değinerek Kanal İstanbul projesini hayata geçireceklerini söyledi. Kanal İstanbul Türkiye'nin Güvenlik Meselesidir! Konu hakkında açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım "Kanal İstanbul, İstanbul Boğazı'ndan sonra Marmara'dan Karadeniz'e açılan ikinci su yolu projesidir. Kanal İstanbul, İstanbul'un can ve mal güvenliğin teminat altına alacak bir projedir. Kanal İstanbul, Türkiye'nin milli güvenlik meselesidir" diyerek projenin önemine bir kere daha değindi. Yıldırım açıklamasında proje ile alakalı olarak "Küçükçekmece Kanal İstanbul Projesi'nin yapılacağı ilçemiz. Birkaç cümle ile Kanal İstanbul'un ne olup olmadığını anlatmakta fayda var. Çünkü herkes farklı bir yandan anlatmaya çalışıyor. Projenin önemini gölgelemeye çalışıyorlar. Kanal İstanbul, İstanbul Boğazı'ndan sonra Marmara'dan Karadeniz'e açılan ikinci su yolu projesidir" diyerek projenin Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu bir kere daha vurguladı.  Kanal İstanbul Yeni İş Kapıları AçacakProjenin yeni iş ve istihdam kapısı oluşturacağını da belirten Binali Yıldırım "Kanal İstanbul, İstanbul'un can ve mal güvenliğin teminat altına alacak bir projedir. Kanal İstanbul, Türkiye’nin milli güvenlik meselesidir. Düşünün Boğaz'a bir şey oldu. Ne yapacağız? Montrö Anlaşması var. Montrö Anlaşmasına öyle her şey elimizin altında değil. Yarın şartlar değiştiğinde var mı bir seçeneğimiz? İşte Kanal İstanbul o.Her yıl İstanbul Boğazı'ndan 140 milyon ton petrol geçiyor. Bunun İstanbul için ne anlama geldiğini anlatmama gerek yok. Türkiye'nin denizcilikte, deniz taşımacılığında, İstanbul’un güvenliğinden önemli bir boşluğu dolduracak olan proje: Kanal İstanbul'dur. Türkiye'nin küresel güç olma yolundaki en önemli büyük adımlardan biri Küçükçekmece'de yapılıyor. Bir yandan Küçükçekmecelilerin hayatını kolaylaştıracak adımları atacağız diğer yandan burada yaşayan bütün hemşehrilerimize özellikle de gençlerimize yeni iş, aş fırsatlarını oluşturacağız" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@