Bir Sabah Dolar Ansızın Dolar 15 TL'ye Uyanabiliriz! Selçuk Geçer'den Korkutan Dolar TL Tahmini

Ekonomist Selçuk Geçer dolar kurunun 9 TL bandını aşması ve ardından 9.20 TL seviyelerini görmesinin ardından yeni tahminlerde bulundu. Geçer analizinde bir gece ansızın Dolar 15'e kalkabiliriz dedi.

Finans 16.10.2021 - 10:59 16.10.2021 - 10:59 Mustafa KARAGÖZ

Para piyasaları ve özellikle dolar kuruna dair yaptığı yorumlarla dikkat çeken Ekonomist Selçuk Geçer, dolar kurunda yaşanan yükselmeler ardından yeni tahmini açıkladı. Dolar kurunun nasıl bir seyir izleyebileceğine dair kendi görüşlerini paylaşan Geçer, devalüasyon uyarısında bulundu. 

"DOLAR KURUNDA 9.40 YOLCULUĞU HIZLI VE EMİN ADIMLARLA BAŞLADI"

Kendisine ait sosyal medya hesaplarından dolar kuruna ilişkin analizlerini ilan eden Ekonomist Selçuk Geçer, son videosunda dolar kurunun rekorlar kırmasını ele aldı. Gündem ve ekonomi başlıklarını ele alan Selçuk Geçer ayrıca Merkez Bankası kararlarını değerlendirdi. 

dolar 15 tl uyanabiliriz (2)

9.40 Yolculuğu Başladı

Selçuk Geçer değerlendirmelerinin başında dolar kurunun kısa vadede izlediği hareketleri el aldı. Dolar kurunun 9.24 TL seviyesini gördüğünü daha sonra ise 9.22 TL bandına çekildiğini ifade eden Selçuk Geçer doların yükselmesi çok hızlı bir şekilde devam ediyor edi. Ünlü ekonomist konuşmasında ayrıca dolar kurunun 9.40 yolculuğunun emin adımlarla başladığını söyledi. 

Yeni Hedef 9.40 Değil 9.80 Dedi

Dolar kurunun bir sonraki hedefine ilişkin de açıklamalarda bulunan Geçer, dolar kurunun yeni hedefinin 9.40 olmadığını söyledi. Ünlü ekonomist değerlendirmelerinde dolar kurunun yeni hedefinin 9.80 TL olduğunu söyledi. 

Kısa vadeli dolar değerlendirmesinde ise Geçer; Doların öncelikle 9.40 TL seviyesine ulaşacağını ardından bir miktar geri çekileceğini öne sürdü. Daha sonra 9.80 TL'ye doğru yükselme olacağını tahmin eden Geçer doların 9.80 TL'den sonraki hedefinin ise 10.50 TL olduğunu değerlendirdi. 

9.80 TL VE 10.50 TL SEVİYELERİ İÇİN TARİH VERDİ

Ekonomist Selçuk Geçer dolar analizine dair değerlendirmelerinin devamında ise bu seviyelerin ne zaman görüleceğine ilişkin görüşlerini açıkladı. Geçer dolar kurunun 9.40 TL ardından 9.80 TL, 10.50 TL hedeflerini büyük ihtimalle ve normal şartlar altında yılsonuna kadar göreceğini söyledi. 

dolar 15 tl uyanabiliriz (1)

"15 TL SEVİYESİNDE DURDURULMASI ÇOK ZOR GÖRÜNÜYOR"

Süreç içerisinde anormal şartların oluşması durumunda ise 1 Doların 16 TL, 18 TL seviyelerine kadar çıkabileceğini iddia eden Ekonomist Selçuk Geçer, Dolar kurunun 15 TL'de bile durdurulamayağını öne sürdü. 

Selçuk Geçer dolar analizinde "Anormal koşullar devreye girdiğinde çok daha sert hareketler göreceğiz. Doların şu anki seviyesinin çok daha üzerinde yani 16, 17, 18 liraları görme ihtimalimiz var. 15 lirada durdurulması bile çok zor görünüyor, bu şartlar dahilinde" dedi. 

EDİTÖR NOTU: Dolar kuru ile ilgili tahminler, analizler, yorumlar ve değerlendirmeler sadece haber amacıyla paylaşılmış olup asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@