Bitcoin Fiyatları Neden Düşüyor? Altcoin Piyasası Bu Düşüş Karşısında Zirveyi Görebilir mi?

Kripto para piyasasında Bitcoin'in düşüşü korku ve endişeye neden olurken uzmanlar uyarılarda bulundu. Altcoin fiyatlarının yükseleceği ve yeni bir dönemin başlayacağı düşünülüyor.

Finans 29.12.2021 - 10:50 29.12.2021 - 10:51 Elif İşçi

Kripto para lideri Bitcoin üzerinde hala kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor. Bitcoin piyasasında birkaç gündür hakim olan düşüş sürecinin bugünde artarak devam ettiği öğrenildi. Bu durum yatırımcıların olumsuz açıklamalar yapmasına da neden oluyor.

Pek çok yatırımcı bu süreçte Bitcoin fiyatlarının bu şekilde devam ederse aşağı yönlü düşmeye devam edeceğini düşünüyor. Böylece yeni yılda beklenen seviyelere çıkması da zor bir ihtimal olarak devam ediyor.

BİTCOİN PİYASALARINDA YÜZDE 40 DÜŞÜŞ YAŞANDI

Bitcoin Fiyatları Neden Düşüyor? Altcoin Piyasası Bu Düşüş Karşısında Zirveyi Görebilir mi?2

Bitcoin piyasalarda büyük bir hakimiyet içerisindeyken hafta içerisinde yaşanan gerileme sonrasında büyük bir düşüş yaşadı. Bunun ardından yüzde 40 oranında geri çekilmenin yaşandığı belirlendi. Daha önce piyasalarda yaşanan düşüş sonrasında bu gerilemenin en fazla yüzde 36,7 seviyelerinde yaşandığı belirlenmişti.

Ancak Bitcoin fiyatlarının gerilemesi hemen hayal kırıklığına neden olmuyor. Daha öncede defalarca gerilediği göz önünde bulundurulduğu zaman bu düşüşün birde çıkışı olduğu düşünülüyor. Bitcoin yorumcularının bir kısmı ise yaşanan bu gerilemenin piyasalarda Bitcoin hakimiyetinin yavaş da olsa sona erdiği yönünde yorumlanmasına neden oluyor.

ARTIK ALTCOİNLERİN DEVRİ BAŞLAYABİLİR!

Yayınlanan yeni araştırma sonuçlarına göre özellikle son dönemlerde altcoinlerin ciddi bir yükselişe geçtiği ve piyasalarda da hakimiyet kurmaya başladıkları belirlendi. Bunun üzerine son 7 yıllık coin süreci düşünüldüğü zaman Bitcoin’de meydana gelen düşüşün 2014 yılında yüzde 21 seviyelerinden şimdilerde bu kaybın yüzde 60 seviyelerine kadar yükselmesi endişeye neden oldu.

Ethereum’un piyasada göstermiş olduğu hakimiyet süreci de bu yıllarda artmaya devam ediyor. Geçen yıl Ethereum fiyatlarının piyasa hakimiyeti yüzde 10 seviyelerindeyken bu yıl bu oran yüzde 20 seviyelerine kadar çıktı. Uzmanlar yeni dönemde altcoinlerin artık kendilerini göstermeye başlayacaklarını düşünüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@