Bitcoin Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti! Peki Kripto Para Piyasasını İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

Bitcoin fiyatlarında hızlı yükseliş bugün devam ederken, bu durum yatırımcıların kafasını karıştırdı. Gelecek dönemlerde kripto para piyasasını neler bekliyor?

Finans 22.12.2021 - 12:52 22.12.2021 - 12:52 Elif İşçi

Kripto para denildiği zaman akla gelen ve işlem hacmi olarak da liderliği elinde bulunduran Bitcoin son zamanlarda yaşamış olduğu kayıpları yeniden kapatabilmek için harekete geçti. Bitcoin fiyatları bu sabahtan itibaren ivmeyi yukarı çevirerek artmaya başladı.

Bitcoin’in gerçekleştirmiş olduğu bu hareket bir yönüyle ileriye dönük hamle olarak ifade edilebilir. Yaşanan düşüş sonrasında uzun denebilecek bir yatay seyir gündeme gelmişti. Bugün yaşanan artış piyasalarda kafa karışıklıklarına neden olduğu gibi heyecana da neden oldu.

BİTCOİN VE ALTCOİNLERDE SON YAŞANAN HAREKETLİLİK SONRASI DURUM NE?

Bitcoin Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti! Peki Kripto Para Piyasasını İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?2

Bitcoin bugün 49.300 dolar seviyelerinin üzerine çıkarak işlem görmeye devam etti. Bunun ardından küçük çaplı sayılabilecek bir düşüş yaşadı ve 49.000 dolar seviyelerine düştü. Bu durum bir anlamıyla ortaya çıkan düşüş sürecinin direncin kırılması ile birlikte yukarı yönlü çıkabileceğinin sinyalleri olarak ifade ediliyor.

Sadece yükseliş trendi Bitcoin’i değil aynı zamanda altcoinleri de etkiledi. Pek çok altcoin yatırımcılarının yüzünü güldürerek yukarı yönlü çıkmaya başladı. Son dönemlerde kripto para piyasasında deprem üzerinde deprem yaşanması nedeniyle ortaya çıkan bu pozitif tabo pe çok yatırımcının yüzünü güldürdür.

Ethereum yaşanan çıkışlarla birlikte 4.000 dolar seviyesinin üzerinde işleme girdi. Binance Coin ise yükselerek 535 dolar seviyelerine kadar çıktı. Solana ise 186 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Son dönemlerde popüler hale gelen Cardano ise 1.30 dolar seviyelerine kadar çıktı.

KRİPTO PARA PİYASALARINDA YUKARI YÖNLÜ İVME DEVAM EDECEK Mİ?

Yaşanan yükseliş sonrasında yatırımcılar bu yükselişlerin devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladılar. Ancak uzmanlar yükselişin en azından bir süre kalıcı olduğunu söyleyebilmek için 50.000 dolar seviyelerine ve 53.000 dolar seviyelerine çıkarak işlem görmeleri gerektiğini savunuyorlar.

Bu iki direncin kırılmasının ardından hem Bitcoin hem de altcoinler hızlı bir şekilde yükselebilecekler.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda yönlendirilmelidir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@