Bİtcoin Tamam Mı, Devam Mı Noktasına Geldi! Trend Çizgisi Çekildi, Direniş Savaşı Başladı

Bitcoin için kritik yol ayrımına geldi. Kripto paralarda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken FED etkisi ile düşüş hızlanmıştı.

Finans 01.02.2022 - 09:56 01.02.2022 - 09:57 Gülcan Özer

Kripto para piyasaları için kabus gibi başlayan 2022 yılı peş peşe açıklanana olumsuz veriler ile daha da kötüleşerek devam ediyor. 2021 senesinde arkasın aldığı rüzgar ile 60 bin dolar sınırını aşan bitcoin ardından başlayan düşüş dalgasının etkisi ile adeta büyük bir erime yaşamıştı. 

Özellikle de son olarak FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamaların ardından yaşanan düşüş sertleşmiş, kripto para piyasasında adeta büyük bir deprem yaşamıştı. Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olması nedeni ile kripto para piyasasını da etkileyen Bitcoin yatırımcılar tarafından da yakından takip ediliyor. 

1 ŞUBAT 2022 BUGÜN BİTCOİN NE KADAR, DÜŞTÜ MÜ, 1 BTC KAÇ DOLAR OLDU?

Bitcoin de yaşanan düşüş devam ederken ekonomistler 38 bin 500 dolar seviyesine kadar çıkarak yeniden bir umut ışığı yakan kripto paranın 20 günlük hareketli ortalamasının rekor seviyesini gördüğü trend çizgisi ile kesişme noktasına ulaştığını açıkladı. Ocak ayının ortasında 32 bin dolar seviyesine kadar geri çekilen bitcoin 38 bin 500 dolar seviyesini aşmayı başarmıştı.  

bitcoin kaç dolar 1 şubat

Dün aşılan 38 bin 500 dolar seviyesinin ardından yeni güne 38 bin 296 dolar seviyesinden başlayan Bitcoin için ekonomistler kuvvetli direnç nokta uyarısı yaparken bu seviyenin direnç noktası olduğunu, bu seviyenin aşılamaması durumunda yeniden sert bir düşüş dalgası yaşanabileceği uyarısında bulundular. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

D

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@