Bitcoin Umutları Tükeniyor! Son 7 Ayın En Düşük Performansını Sergiledi

Bitcoin piyasalarında grafik bir türlü yukarı yönlü çıkış yakalayamadı. Son düşüşlerin ardından son 7 aylık zaman diliminde en kötü performansını yakaladı.

Finans 29.12.2021 - 11:14 29.12.2021 - 11:16 Elif İşçi

Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ediyor ancak yatırımcıları en çok endişelendiren lider kripto Bitcoin oldu. Bitcoin grafikleri hala zikzaklar çizmeye devam ediyor. 2022 yılına son derece umutlu bir giriş yapması beklenirken beklenildiği gibi olmadı ve dengeler şaştı.

Kripto para madenciliği konusunda da çeşitli yasaklar gündeme gelmeye devam ediyor. Son haber İran’dan geldi. Kış aylarının gelmesi ve bölgede enerji tüketiminin giderek artması nedeniyle alınan yeni bir karar sonrasında kripto para madenciliğine geçici bir süre yasak getirilmesine karar verildi.

BİTCOİN GÜNDEN GÜNE ERİMEYE DEVAM EDİYOR

Dijital para birimlerinin düşüşü de devam ediyor. Özellikle lider konumda bulunan Bitcoin yaşanan yükseliş sonrasında 50.700 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Bunun ardından sadece bir günde yaşanan düşüş yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Bu düşüş sonrasında 47.313 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu geri çekilmeye çeşitli kılıflar bulunmasına rağmen uzmanlar bir günde yüzde 6’dan fazla bir değer kaybının çok mantıklı olmadığını ifade ediyorlar. Sadece Bitcoin değil aynı zamanda Ethereum fiyatları da çakıldı. Üstelik piyasalarda ikinci lider konumda bulunması ile biliniyordu. 4 bin doların üzerinde işlem görürken birden 3 bin 759 dolara kadar düştü ve bu süreçte yüzde 7 oranında değer kaybı yaşadı.

BİTCOİN AYLAR SONRA EN KÖTÜ SEVİYESİNDE!

Bitcoin Umutları Tükeniyor! Son 7 Ayın En Düşük Performansını Sergiledi2

Bitcoin fiyatları Kasım ayında ciddi bir fırlama yaşamıştı. 69.000 dolar seviyelerine çıkarak rekor sergilemişti. Ancak bu çok uzun sürmedi. Aralık ayı Bitcoin piyasasının en kötü ayı oldu.

Aralık ayı düşüşlerinde bir ara 42.000 dolar seviyelerini de görmüştü. Bunun ardından yeniden yükselse de bir türlü dikiş tutturamadı ve sonunda yeniden düşüşe geçti. Aylık bazda yaşanan değer kaybı yüzde 16 seviyelerine kadar ulaştı. En son böyle kötü bir yükselişi geçtiğimiz Mayıs ayında yaşamıştı. O zamanlarda da yaşanan düşüşler yüzde 35 seviyelerine kadar ulaşmıştı. Bu durumda son 7 aylık süreçte en düşük ve en kötü performansını göstermiş oldu.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda yönlendirilmelidir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@