Bitcoin'de Büyük Düşüş Devam Edecek Mi, Bitcoin BTC'de Yükseliş Var Mı?

Kripto para piyasaları kabus gibi başladığı 2022 yılında ne yazık ki beklenen toparlanmayı bir türlü gerçekleştirememişti. Peki, bitcoinde düşüş bitti mi, BTC yeniden yükselir mi?

Finans 25.01.2022 - 09:09 25.01.2022 - 09:09 Gülcan Özer

2021 senesinde 68 bin 789 dolar seviyesini Kasım ayında test ederek tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin sonrasında yaşanan gelişmeler ile gerilemeye başlamıştı. Merkez Bankaları tarafından peş peşe yapılan olumsuz açıklamalar, Çin ve Rusya başta olmak üzere pek çok ülkede yeni yasak kararlarının alınması, aşırı elektrik tüketimi nedeni ile bitcoin madenciliğinin yasaklanması gibi kararları kripto paralarda kayıp yaşanmasına neden olmuştu. 

Uluslararası piyasalarda ise risk iştahının büyük bir baskı altına girmesi, Amerika'da teknoloji hisselerinin adeta çakılması ve FED tarafından yapılan şahin açıklamalar ile erken faiz artırımı beklentisi bitcoin'de düşüşü hızlandıran diğer etkenler olarak öne çıkmıştı. Bitcoin 30 bin dolarının altına düşecek mi endişesi yaşanırken dün hafif bir yukarı yönlü hareketlilik yaşanması umutları yeşertti. 

BİTCOİN'DE DÜŞÜŞ BİTTİ Mİ, YÜKSELİŞ VAR MI?

Dün gün içerisinde 33 bin dolara kadar çekilen ve 30 bin doların altı görülecek mi? endişelerinin yaşanmasına neden olan bitcoin 25 Ocak 2022 Salı gününe 36 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde 36 bin 21,90 dolar seviyesinin üzerinde başladı. 

bitcoin bugün kaç dolar 25 ocka

Dünyada büyük bir elektrik krizi yaşanırken bitcoin madenciliği için yüksek elektrik tüketimi kullanılması da bu para biriminin geleceği üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor. Geride bıraktığımız hafta 40 bin dolar desteğinin kırılması ile bitcoinde satış baskısı artarken 2021 senesine de kötü bir başlangıç yapan BTC 28 bin dolar bandına kadar geri çekilmiş, sonrasında tekrar yükselerek Kasım ayında rekor kırmıştı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@