Bitcoin'e Kaplan Pençesi! Asya Merkezli İşlemler Başladı, Çin Bitcoin Fiyatını Alaşağı Etti

Bitcoin darbe üzerine darbe yemeye devam ederken Asya piyasalarının açılması ile başlayan yoğun satış baskısı ile bu seferde kaplan darbesi geldi.

Bitcoin'e Kaplan Pençesi! Asya Merkezli İşlemler Başladı, Çin Bitcoin Fiyatını Alaşağı Etti

Çin Kaplan Yılı için hazırlık yapmaya devam ederken piyasalarda dalgalanma hızlandı. Piyasada yaşanan dalgalanmada en büyük darbeyi kripto paralar yerken Bitcoin fiyatı tepetaklak oldu.

1 - 3 Şubat tarihi itibari ile Çin Kaplan Yılı'na giriş yaparken gece yarısı Asya piyasalarında işlemlerin başlaması ile 1 haftadır ralli halinde olan ve yükselişe geçen Bitcoin son derece sert bir düşüş yaşadı. 38 bin dolar seviyesinde toparlanma sinyali veren Bitcoin 36 bin dolar seviyesine kadar serbest düşüş yaşadı.

31 OCAK 2022 BİTCOİN KURU! 1 BTC KAÇ DOLAR OLDU?

Kripto paralar peş peşe gelen yasaklama ve kanuni düzenleme haberleri ile düşüşe geçerken süreçte FED tarafından verilen şahin mesajlar ve faiz artırımı kararı da adeta kripto para yatırımcılarının üzerine kabus gibi çökmüştü. Bitcoin yaşanan dalgalanma nedene ile hızla değer kaybetmeye devam ederken bir yandan FED bir yandan Çin tarafından gelen darbeler Bitcoin'i tuş etti.

Çin Kaplan Yılı kutlamalarına hazırlık yaparken piyasalar belirtilen tarihlerde 3-5 iş günü arasında resmi tatil yapacak ve şirketler kapalı olacak. Asya piyasaları tatil öncesi açılışta yoğun satış baskısı ile piyasaları domine ederken bitcoin en çok düşen yatırım araçları arasında yer aldı.

bitcoin 31 ocak kaç dolar

Yaşanan düşüşün ardından Bitcoin 36 bin 981,30 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin için gözler FED tarafından yapılacak olan açıklamalar, ABD kripto para yasa tasarısı ve yeni ekonomik verilere çevrilecek.