Borçlarımı Ödeyemiyorum Diyenler Dikkat! Finansbank, İş Bankası, İNG Bank Düşük Faizli Borç Transferi Kredisi Veriyor!

Kredi borçlarını ödeme noktasında aksamalar yaşayan vatandaşlar bazı bankaların verdikleri borç transferi kredisi ile bu borçlarından kurtulabiliyorlar. Hangi bankalar borç transferi veriyor?

Finans 01.12.2021 - 19:35 01.12.2021 - 19:35 Engin Uzunoğlu

Ekonomik sıkıntıların zirve yaptığı bugünlerde kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşların sayısında cidid bir artış meydana geldi. BDDK verilerine göre takibe düşen kredilerin sayısı her hafta yükseliyor. Kredi borcu nedeniyle kara listeye düşme tehlikesini çok yakından yaşayan borçlu vatandaşlar ise bir çıkış yolu arayışındalar. Bu vatandaşlara çıkış yolunu ise yine bankalar gösteriyor. Bazı bankalar müşterilerine borç transferi kredisi vererek ödemeleri aksayan kredileri sorun olmaktan çıkarıyor.

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ NEDİR?

Bazı bankaların kredi ürünleri arasında yer alan borç transferi kredisinin ne olduğu hakkında kapsamlı bir araştırma yapılıyor. Bankalar müşterilerinin diğer bankalara olan kredi borçlarını yeni bir kredi hesabı açarak kapatmalarına imkan tanıyorlar. Yeniden vadelendirilen kredi borçlarının taksitleri de düşürülerek daha ödenilebilir bir seviyeye çekiliyor. Bu şekilde kredi borçlarının ödenmesinin aksamasının önüne geçilerek vatandaşların kara liste kabusuna da son veriliyor. Ekonomik olarak önünü görebilen kredi borçlusu vatandaşlar finansal bir rahatlama dönemi de yaşıyorlar.

QNB FİNANSBANK 30 BİN TL BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

QNB Finansbank'tan borç transferi kredisi kullanmak isteyenler şartları merak ediyorlar. Bu kredi kampanyasına göre müşterilerin başka bankalara olan ihtiyaç kredisi borçları QNB Finansbank'a taşınabiliyor. Yeniden vadelendirilen bu kredi de oldukça uygun maliyetlerle müşterilere veriliyor.  Borç transferi kredisi müşterilere aylık yüzde 1,49 kredi faizi uygulanıyor. Ancak bu kredi faizinde müşteriye özel değişiklikler olabiliyor. QNB Finansbank'tan 36 ay vadeli 30 Bin TL borç transferi kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.137 TL kredi taksiti ödüyorlar. Toplam kredi maliyeti ise 40.942 TL oluyor.

finansbank borç transferi kredisi-1

ING BANK 15 BİN TL BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Müşterilerin farklı bankalara olan kredi borçlarının borç transferi kredisi ile İNG Bank'a taşınmasına imkan tanınıyor. İNG Bank tarafından borç transferi kredisi aylık faizi yüzde 1,59 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 15 Bin TL borç transferi kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 574 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranının ise yüzde 25 olduğu bildirildi. 

ing bank borç transferi kredisi-1

İŞ BANKASI 20 BİN TL BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası tarafından müşterilere sağlanan imkan olan borç transferi kredisinin maliyetleri açıklandı. Bu kredide müşteriye özel kredi faizi uygulayan İş Bankası genelde ihtiyaç kredisi oranında kredi faizi ile borç transferi kredisi veriyor. İş Bankası'nın güncel ihtiyaç kredisi faizinin ise aylık yüzde 1,75 olduğu bildirildi. 36 ay vadeli 20 Bin TL borç transferi kredisi kullanan müşterilerin aylık taksitlerinin 797 TL, toplam kredi maliyetinin ise 28.703 TL olduğu belirtildi.

iş bankası borç transferi kredisi-2

Borç transferi kredisi farklı bankalar tarafından müşterilere avantajlı bir imkan olarak sunulmaktadır. ANcak bu bankaların dışındaki bankalarda bu kredinin maliyetleri epey yüksek olabiliyor. Bundan dolayı en çok borç transferi kredisi veren bankaların bu 3 banka olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@