Borcu Olanlara Güzel Haber! O Borçlar Ertelenebilecek!

Kredi ve kredi kartı borcu olanlar ve hala borçlarını ödeyememiş olanlar için güzel haber verildi. Akbank borcu olanlar için erteleme müjdesini sonunda verdi.

Borcu Olanlara Güzel Haber! O Borçlar Ertelenebilecek!

Pandemi süreci vatandaşın ekonomisini derinden sarstı. Geliri düşen, işinden olan, maaş alamayan pek çok vatandaşın olduğu belirtildi. Pandemi döneminde yapılan değerlendirme sonrasında kredi kartı borcu olan vatandaşların borçlarını ödeyemedikleri gibi nakit sıkıntısı yaşadıkları için devamlı olarak karttan harcama yaptıklarını ortaya koydu.

Kredi kartı borçlarının bir dağ gibi birikmesinin ardından vatandaş kara kara düşünüyor. Borçları nasıl ödeyebileceklerini henüz bilmedikleri için bankalardan erteleme ya da faiz silme gibi müjdeli haberler bekliyorlar.

AKBANK KREDİ KARTI BORÇLARINA ERTELEME KARARI VERDİ

Akbank aldığı yeni bir karar sonrasında kredi kartı borçları için erteleme yapacağını duyurdu. Bankanın resmi internet adresi üzerinden konu hakkında açıklama yapıldı. Kredi ve kredi kartı borçları için erteleme imkanının sunulacağı belirtildi.

Kredi kartı borcunu ertelemek isteyenlerin bu süreç içerisinde banka şubelerine gidip uzun prosedürlerle uğraşmalarına da gerek kalmıyor. İnternet üzerinden sadece kimlik numaraları ve telefon numaraları ile birlikte erteleme işlemleri kısa sürede gerçekleşebiliyor.

Pandemi sürecinin etkilerinin silinmesi için başlatılan yeni kampanya sonrasında kredi kartı borçları Ekim ayına kadar, kredi borçları ise Eylül ayına kadar ertelenebilecek.

AKBANK KREDİ BORÇLARINI ERTELEMEK İÇİN DETAYLARI ANLATTI

akbank-kredi-kartı-borcu

Akbank kredi borç ertelemesi anında yapılabilecek. Ya mobil şube ya da internet şubesi üzerinden başvuru yapılabilir. Bunun için kredi seçeneği üzerinden adımların izlenmesi gerekmektedir.

Yapılandırmak ya da ertelenmek istenen kredinin seçilmesinin ardından erteleme butonuna tıklamak gerekiyor. Ödenmesini istediğiniz ayı seçerek ödeme planını inceleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden kredi kartı borçları da ertelenebilir.

SONRAKİ HABER