Brent Petrol Pompayı Vuruyor, Zamlar Yağmur Gibi Lira Lira Yağıyor! Benzin ve Motorine 3. Son Dakika Zam Haberi Geldi

Akaryakıt fiyatları Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın etkisi ile uçuşuna devam ederken yaşanan kriz Türkiye'de benzin ve motorine zam olarak yansıyor. Benzine zam geldi mi, motorine var mı?

Finans 01.06.2022 - 08:40 01.06.2022 - 08:43 Gülcan Özer

Petrol fiyatları bir kere daha Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan kriz nedeni ile yukarı yönlü hareketine başlarken Avrupa Birliği tarafından alına yeni yaptırım kararı araç sahiplerini vurdu. Rusya, kendisine yaptırım kararı alan ülkelere gözdağı vermek için Hollanda'nın doğalgaz vanasını kapatırken enerji savaşında yeni bir dönem başlamış oldu. 

Yaşanan dalgalanma brent petrol fiyatını yeniden yukarıya doğru iterken ne yazık ki akaryakıt fiyatları için telaffuz edilen 30 TL sınırına doğru yolculuk başladı. Brent petrol fiyatında yaşanan yükselişler iç piyasada benzin, motorin ve LGP otogaz fiyatlarına zam olarak yansımaya devam ederken 3. zam haberi de geldi. 1 Haziran 2022 Çarşamba günü yani bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzine ve motorine çifte zam açıklandı. 

BRENT PETROL FİYATINDA SON DURUM NE, PETROL FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ, YÜKSELİYOR?

Petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken brent petrolde yaşanan yükseliş ne yazık ki Türkiye'de akaryakıt fiyatlarını yukarıya çekerek zam yağmuru yaşanmasına neden oluyor. Son olarak Avrupa Birliği ülkelerinin Rusya'ya karşı yeni yaptırım kararlarını açıklaması ile brent petrol yükselirken dün ABD Başkanı Biden tarafından yapılan "Ukrayna'ya ileri füze sistemleri göndermeye karar verdim" açıklaması fiyatların üzerine tuz biber ekti. 

brent petrol 1 haziran

Yaşanan dalgalanma sonrası 1 Haziran 2022 tarihli Brent Petrol Fiyatı güne yükseliş yönlü başlarken an itibari ile 116,06 dolar seviyesinden başladı. Petrol fiyatları için tüm gözler yarın toplanacak olan OPEC'e çevrilecek. Petrol üreten ve satan ülkelerin ortak kurmuş olduğu OPEC toplantısında AB liderlerinin Rusya'ya kademeli ve kısmı yasak kararlarının etkisi ve alınabilecek önlemler masaya yatırılacak. 

benzin ve motorine zam

BENZİN VE MOTORİNE YENİ ZAM BEKLENTİSİ VAR MI, BENZİNE ZAM GELECEK Mİ, NE ZAMAN GELİR?

Ne yazık ki brent petrolde yaşanan yükseliş benzin ve motorine zam olarak yansımaya devam ediyor. Dün gelen zammın ardından benzin ve motorin fiyatlarına yeni zam haberi verildi. Benzinin litre satış fiyatı 1.1 Lira, motorinin litre satış fiyatı 1.14 TL zam geliyor. Bu zamların ardından benzin 26 TL ve motorinin pompa satış fiyatı da 25 lirayı aşacak. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@