BTC Türk Satılıyor İddiası, Dünya Devi Coinbase 3,2 Milyar Dolar Teklif Etmiş! BTC Türk Kimin, Sahibi Ve Ortakları Kim?

Kripto para borsası BTC Türk için satın alma iddiaları gündeme bomba gibi düştü. BTC Türk satılıyor mu? BTC Türk’ü kim alacak? BTC Türk için ne kadar teklif edildi? 

Finans 21.04.2022 - 01:56 21.04.2022 - 01:56 Engin Uzunoğlu

Kripto para borsalarının akıl almaz seviyelerde değer kazanması gündemden düşmüyor. Özellikle Türk girişimciler tarafından kurulan kripto para borsaları yüksek işlem hacimlerinden dolayı yabancı yatırımcıların iştahını kabartmaya başladı. Bitçi için Binance tarafından satın alınacağı iddiaları sıcaklığını korurken şimdi de BTC Türk için bomba bir satın alma teklifi iddiası gündeme geldi.

BTC TÜRK İÇİN 3,2 MİLYAR DOLARLIK TEKLİF İDDİASI

Dünyaca ünlü kripto para borsası olan Coinbase tarafından BTC Türk’e satın alma teklifi yapıldığı iddia edildi. Bu iddiaya göre Coinbase BTC Türk için 3,2 milyar dolarlık bir teklifte bulundu. Dünyanın en önemli kripto para borsalarından birisi olarak gösterilen Coinbase’nin bir süredir Türkiye’den satın almak için şirket arayışında olduğu biliniyordu.

BANKALARDAN DAHA DEĞERLİ!

4,5 milyon kullanıcıya sahip olan BTC Türk bu konuda Türkiye’nin lider platformlarından birisi olarak gösteriliyor. İddialara göre Mayıs ayında Coinbase, BTC Türk’ün satın alma işlemlerini tamamlayacak. Türkiye’nin önde gelen bankalarının borsa değerlerinin 3 milyar dolar seviyesinde olduğu düşünülürse BTC Türk için biçilern 3,2 milyar dolarlık değer rekor teklif olarak değerlendiriliyor. 

İLK TEKLİF 5 MİLYAR DOLAR OLDU İDDİASI!

İddialara göre bir süredir Coinbase ise BTC Türk arasında görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmelerin sonucunda geçtiğimiz hafta bir ön sözleşme imzalandı. Farklı kaynaklara göre anlaşma sağlanan rakam ilk aşamada 5 milyar dolar seviyesindeydi. Ancak Bitcoin fiyatında düşüşlerin olması ve Türk lirasındaki aşırı değer kayıplarından dolayı fiyat düşüşü meydana geldi.

BTC TÜRK’ÜN SAHİBİ KİM?

BTC Türk için rekor teklifin gelmesinin ardından bu şirketin kime ait olduğu merak edilmeye başlandı. BTC Türk 2013 yılında Net Holding’in sahibi olan Besim Tibuk’un oğlu Kerem Tibuk tarafından kuruldu. BTC Türk kurulduğunda ilk Türk kripto para borsası olarak piyasaya giriş yapmıştı. Şirket 2018 yılında 500 Bin kullanıcılık bir portföye ulaşmayı başardı. BTC Türk’ün yüzde 68 hissesi Kerem Tibuka’a, yüzde 28’i Özgür Güneri’ye ve yüzde 4’ü de Ozan Yurtseven’e ait. BTC Türk 2021 yılında 116 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmıştı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@