Bu Fiyata Başka Yerde Yok! Ziraat Bankası 2. El Araç Satışı İcralık Araba Fiyatları: 79 Bin Liraya Ford Transit, Peugeot

Yükselen araç fiyatları nedeni ile vatandaş satılık araçlar araba fiyatları icralık arabalar ilanlarına yöneldi. Ziraat Bankası hacizli satılık araçlar için fiyatları dibe çekti. Ucuz 2.el araçlar!

Finans 25.05.2022 - 10:24 25.05.2022 - 10:24 Gülcan Özer

Koronavirüs salgınında üretim darbesi yiyen araç fiyatları rekor hızla yükselişe geçmişti. Bir yandan üretimin azalması bir yandan da virüs kapma korkusu ile toplu ulaşımdan uzaklaşan insanların araba almaya yönelmesi ile araç fiyatları rekor üzerine rekor kırmış, adeta alev almıştı. 

Pandemi döneminde zam rekortmenleri arasına adını yazdıran araç fiyatları için normalleşme sürecinde indirim beklentisi oluşsa da araba fiyatları düşmek bir yana her geçen gün yeni gelen zamlarla daha da yukarıya çıkmıştı. Süreçte ucuz araba sahibi olmak isteyen vatandaşların ilk tercihi bankadan, icradan satılık hacizli araçlar olarak öne çıkmıştı. 

ZİRAAT BANKASI SATILIK 2.EL ARABA İLANLARI: EN UCUZ İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Türkiye'nin en büyük bankası olmasının yanı sıra aynı zamanda kamu bankası da olan Ziraat Bankası mülkiyeti kendisine geçen araçları bankadan satılık hacizli araçlar kategorisinde düşük fiyatlarla satışa sundu. En çok satan araba markaları arasında yer alan Ford, Renault, Volkswagen ve Peugeot gibi çok sayıda araca yer verilen ilanlarda bankanın satışa sunduğu arabalar ilan edildi. 

ztiraat araba ilanları 25 mayıs 1

Normal piyasa fiyatlarının çok daha altına satılan bankadan, icradan satılık araçlar için farklı fiyat seçenekleri sunuldu. Örneğin 2021 model Ford Transit markalı araç için belirlenen satış fiyatı 119 bin TL olurken, 2015 model Volkswagen Jetta araba ise 124 bin liradan ilk teklifini bekliyor. 2012 model Ford Transit Connect modeldeki aracın satış fiyatı ise 79 bin TL oldu. 

bankadan satılık araba nasıl alınır

ZİRAAT BANKASI HACİZDEN SATILIK ARAÇLAR İÇİN NASIL TEKLİF VELİRİ, BANKADAN, İCRADAN SATILIK ARABA NASIL ALINIR?

Bankadan satılık araba almak isteyen kişiler için Ziraat Bankası çok sayıda ilan yayımlarken ilanlara başvuru yapmak isteyen kişiler ilk olarak kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek teklif vermek istedikleri araç için belirlenen muhammen bedelinin yüzde 6’sı tutarındaki teminatın yatıracaklar. Sonra kendilerine verilen internet şifresi ve kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak teklif verecekler. En yüksek teklifin verilmesi durumunda aracı satın alma hakkı elde edilecek ve sonraki süreçte satış işlemleri banka avukatları tarafından yürütülecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@